LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
22°C
 
A A A

Ēnu dienā – 161 dalībnieks

-310. februārī Ēnu dienā piedalījās 161 mūsu novada skolēns, visvairāk – no Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Ludzas 2. vidusskolas, arī no vakarskolas, Pildas pamatskolas, – informē Ludzas novada BJC jaunatnes lietu speciālista pienākumu izpildītājs Igors Malzubs. Visjaunākie ēnotāji bija piektklasnieki, tomēr pamatā Ēnu dienā piedalījās vecāko klašu skolēni. Viņi visi saņems rakstisku Apliecinājumu par piedalīšanos šai pasākumā.

Vislielākā interese – par robežsargu darbu. 20 skolēni pabija robežkontroles punktā, vēroja šīs profesijas ikdienu. Daudzi mājās atgriezās ar apņemšanos, ka nākotnē grib strādāt robežsardzē. Daudzi skolēni iepazina policijas darba specifiku, ēnoja prokuratūrā, tiesā, pašvaldībā, SIA ,, Ludzas apsaimniekotājs”, bankā “Citadele”, SIA “Vels”, avīzē “Ludzas Zeme”, SIA “Saule -5”, PII “Pasaciņa”, Ludza TV, divos ziedu veikalos – “Madam Natali” un “Puķu paradīze”, aptiekā “Certrārija”, uzņēmumā “Rudais kaķis un āboliņš”, frizētavā “Frēzija”. Daži skolēni viesojās pie mājražotājas Mārītes Lipskas, pie advokāta Valērija Petrovska. Paldies visiem, kuri pieņēma skolēnus, veltīja viņiem savu laiku.

-2Ēnu dienas norisi novadā koordinēja Igors Malzubs. Izvērtējot rezultātus, ir izteikts priekšlikums nākamgad dalībniekiem pieteikties, iesniedzot Motivācijas vēstuli. Tas rosinātu nopietnāk pārdomāt, kuru profesiju izvēlēties, vai par to ir nopietna interese. Pats Igors skolas laikā Ēnu dienā ir pabijis LR Saeimā, vērojis Alīnas Gendeles darba dienu tad, kad viņa bija domes priekšsēdētājas vietniece. Igoram Ēnu dienas pieredze ir devusi pārliecību par aktīvu piedalīšanos politikā un sabiedriskajā dzīvē.

Lūk, dažas no skolēnu atsauksmēm par Ēnu dienā pieredzēto.

Linda un Anastasija: Bankā “Citadele” mēs iepazināmies ar visiem bankas darbiniecēm un varējām jautāt par visu, kas mūs interesē. Ieguvām izsmeļošu informāciju par visām profesijām, kas saistītas ar darbu bankā. Diena bija saturīga. Mēs te bijām gaidīti. Mums pat pasniedza dāvanas.

Juris: Policijā uzzināju, ka šai profesijā jābūt ļoti labai veselībai, ka jāapgūst vismaz vidējā izglītība. Uzzināju, ka profesiju var apgūt arī koledžā. Man ļoti patika, ka mēs braucām ar trafarēto policijas mašīnu.

Nākamgad Ēnu diena būs atkal.

Vanda Žulina,

korespondente

Vairāk fotomirkļu no Ēnu dienas skatiet Foto galerijās.

Fotogrāfiju autores: Vanda Žulina un Ilona Mekša.

coloring.cool