LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

Eiropas valodu dienā – “Pastaiga pa Eiropu”

2_vsk_es_32_vsk_es_4Šogad Eiropas valodu dienā Ludzas 2. vidusskolā sīkāk iepazinām Eiropas Savienības (ES) dibinātājvalstis – Franciju, Beļģiju, Luksemburgu, Vāciju, Nīderlandi.

 

Kas raksturīgs šīm valstīm, ar ko atpazīstam tās citu valstu vidū, kā tās ir saistītas ar Latviju? Pasākumā vidusskolēniem nācās atcerēties dažādas valstu kultūras un vēstures nianses, atpazīt spilgtākos objektus. Kādu mirkli pabijām Eifeļa torņa pakājē, izstaigājām pasaules visdrošākās valsts un pilsētas Luksemburgas ielas. Tāpat noskaidrojām, kuras šobrīd ir populārākās Eiropas valodas. Skolas bibliotekāre iepazīstināja un aicināja visus biežāk iegriezties bibliotēkā, lai lasītu pieejamo literatūru Eiropas valodās. Mūsu iemīļotā soliste Cira Tolordava aicināja visus uz savu La Scala ar Parlami d’amore itāļu valodā.

  2_vsk_es_2

2_vsk_es_1Pasākums noslēdzās ar humoristiskiem skečiem angļu valodā – angļu vai latviešu idiomas un ar tām saistītie pārpratumi. Kaut arī Anglijas Karaliste šovasar ir nobalsojusi par izstāšanos no ES, ceram uz ES vienotību un esam apņēmības pilni mācīties valodas.

Ludzas 2. vidusskolas skolēnu dome

coloring.cool