LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Eiropas kultūras mantojuma diena Ludzas Lielajā sinagogā

Katra gada septembra otrās nedēļas nogalē norisinās Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi. Šogad pasākumi notika sešdesmit vietās visā Latvijā. Ludzā – divās vietās: pilskalnā un Ludzas Lielajā sinagogā.

Eiropas kultūras mantojuma dienu mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, vairojot izpratni par pieminekļu aizsardzību – aizsargājamo pieminekļu dažādību, vērtību apzināšanu, saglabāšanu, kā arī kultūras mantojumu kā resursu ilgtspējīgai attīstībai. Tās aizsākušās 1984. gadā Francijā kā atvērto durvju dienas vēstures pieminekļos un kopš 1999. gada kļuvušas par kopīgu Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas iniciatīvu, kurā piedalās 50 valstis, kas ir pievienojušās Eiropas Kultūras Konvencijai.

Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros Ludzas Novadpētniecības muzejs piedāvāja apskatīt restaurēto Ludzas Lielo sinagogu. Visiem klātesošajiem bija iespēja bez maksas apskatīt vēsturisko ēku, jo bija sarīkotas divas ekskursijas: plkst.10.30 – ekskursija latviešu valodā un plkst.12.00 – ekskursija krievu valodā. Sinagogu varēja apskatīt arī individuāli.  Šo iespēju izmantoja 51 cilvēks.

M.Bule,

muzeja direktore

coloring.cool