LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Partly sunny
22°C
 
A A A

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena Ludzā

Kā katru gadu, augusta trešajā svētdienā, š.g. 16. augustā Ludzā notika mītiņš ebreju tautas genocīda upuru piemiņai. Kaut arī COVID infekcijas izplatības ierobežojumi pastāv un ciemiņi no ārzemēm ierasties nevarēja, uz mītiņu sapulcējās pietiekams cilvēku skaits. Šis pasākums pulcēja tos, kas nav vienaldzīgs pret Holokaustu un ir pret antisemītismu.

Mītiņš sākās ar gājienu geto teritorijas robežā un turpinājās Ludzas Mazā Ezerkrasta ielā. Mītiņā uzstājās Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietniece Jevgenija Kušča, aicinot visu tautību cilvēkiem būt tolerantiem, atzīmēja nepieciešamību atcerēties vēstures stundas, lai neatkārtotos genocīds pret dažādu tautību cilvēkiem.

LSP priekšsēdētāja vietnieks Fridijs Bokišs uzsvēra, ka traģēdijā notika tāpēc, ka to pieļāva un atbalstīja vietējie „necilvēki”.

Hasja Sandlere aicināja neaizmirst notiekošo tolaik, neskatoties uz viedokli, ka pagāja daudz laika un „rēta” nav jāaiztiek.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni, ERASMUS + projekta „Mācāmies no Holokausta” dalībnieki Maija un Atis, iepazīstināja klātesošos ar projektā izpētīto, izjūtām, apmeklējot koncentrācijas nometni Dahau Vācijā, saviem secinājumiem.

Mirušo atmiņai tika veltīts  klusuma brīdis, pēc kura tika guldīti ziedi uz piemiņas zīmes.

Mītiņa turpinājums notika Ciblas novada Zvirgzdenes pagasta Poguļankas mežā, kur 1941. gada augustā tika nošauti 1200 ebreji. Ludzas ebreju draudzes priekšsēdētāja Inese Vorza aicināja ikvienu nebūt vienaldzīgiem, audzinot bērnos toleranci un humānismu ikdienā, ne tikai epizodiski, piemiņu dienās. Masu kapu vietā tika iededzinātas sveces, uzliktas puķes bojā gājušo piemiņai.

Informāciju sagatavoja Inese Vorza

coloring.cool