LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
26°C
 
A A A

Daugavpils novadā notiks Latgales deju svētki

flaeris2015. gada 28. jūnijā Daugavpils novada Višķu pagastā norisināsies viens no spilgtākajiem šīs vasaras kultūras notikumiem – Latgales deju svētki „Večerinka Viškūs”, kur ikkatrs varēs izbaudīt dejas valdzinājumu ne tikai vērojot tautas deju kolektīvu koncertu plkst.18.30, bet arī izmēģināt savu izturību īstos latgaliešu dančos kopā ar kapelu „Dziga” plkst.21.30.
Koncertā gaidāmi īpašie viesi – grupa “Green Novice”, dziedātāja Laura Bicāne, Ambeļu pagasta folkloras kopa “Speiga”, Naujenes pagasta folkloras kopa “Rūžeņa”, Vaboles pagasta etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis”.
Deju svētku režisors Māris Susejs atklāj: „Pasākuma pamatdoma saistās ar Latgales lauku sētu, kurā saplūst daudzi etnogrāfiskie atzari, kas atrod kopsaucēju latgaliešu večerinkā. Koncerta sižetiskā līnija tiks sadalīta atsevišķos fragmentos, kuru ievaddaļa būs saistīta ar tautas mākslas izpausmēm – kāzu muzikantiem, folkloras kopām, teicējām un deviņu apriņķu dejotājiem, kas izdejos sev raksturīgās dejas un atrādīs daudzkrāsainos tautas tērpus. Taču vēlos uzsvērt arī to, ka večerinka Latgalē pastāv joprojām. Nenoliedzami tā ir ieguvusi citu saturu un šarmu, tomēr tā ir dzīva. Šo ideju palīdzēs atklāt dziesminiece no Višķiem – Laura Bicāne un folkroka/metāla grupa „Green Novice””.
Svētkiem gatavojas 101 kolektīvi un vairāk kā 2000 dalībnieki.
Latgales deju svētkos „Večerinka Višķūs” tiks pārstāvēti 23 novadi: Aglonas, Aknīstes, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Jēkabpils, Kārsavas, Krāslavas, Krustpils, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Salas, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes un 3 pilsētas: Daugavpils, Jēkabpils, Rēzekne.

Ludzas novadu Latgales deju svētkos pārstāvēs deju kolektīvi “Žiks, “Žeperi”, “Atvasara”, “Klip klap” un “Isnauda”.

Svētku mākslinieciskā vadītāja: Aija Daugele
Virsvadītāji: Ilze Broka, Aija Daugele, Ilmārs Dreļs, Silvija Kurtiņa, Sarmīte Stapule, Valda Timule, Elita Treilone un Agris Veismanis.
Pasākumu rīko: Daugavpils novada dome, Kultūras pārvalde, Višķu pagasta pārvalde

Latgales deju svētku sadarbības partneris – VAS „Latvijas Dzelzceļš”

Atbalsta: Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Info: www.dnd.lv, 654 31867

coloring.cool