LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Daudzveidīgā Teātra diena Ludzā

Pilsētas svētku ietvaros svētdien, 13. augustā, notika Teātra diena. To organizēja Eleonora Obrumāne, kura vada Isnaudas TN amatierteātri. Viņa stāsta, ka Teātra dienai tika izvēlēta Ludzas pilsētas svētku trešā diena, lai arī tā būtu saturiski bagāta. Tradicionāli pilsētas svētku svētdienā notiek pārsvarā tikai sporta pasākumi, bet līdzsvaram šogad – arī teātra māksla.

Ludzas Tautas namā uzstājās 5 amatierteātri. Un uz visām izrādēm bija samērā daudz skatītāju. Svētku rīkotāji bija padomājuši, lai ir iespējami daudzveidīgas izrādes – gan bērniem, gan jauniešiem, gan pieaugušajiem domātas. Arī saturiski tās bija daudzveidīgas – ar humoru un ar dziļākām pārdomām.

No citām izrādēm īpaši izcēlās Rundāles teātra studijas “Savējie” jauniešu grupas koncertuzvedums “Vainadziņš”, kurā meitenes ar prieku un lielu atdevi uz skatuves izdejoja stāstu par līgaviņas ceļu no mājām tautiņās. Uzvedumā bija izmantotas vairākas tautasdziesmas un muzikāli fragmenti no folkgrupu repertuāra. Pirmizrādi uzvedums piedzīvojis šopavasar Dublinā, Īrijā. Režisore – Lilita Lauskiniece.

Isnaudas TN pašdarbniekus ar Rundāles “Savējiem” saista draudzība jau trīs gadu garumā. “Savējie” piedalījās Ludzas pilsētas svētkos arī 2015. gadā ar pieaugušo grupas izrādi “Draudzība”. Rundāles amatierteātris darbojas gandrīz 25 gadus.

Skatītāju pilna bija TN mazā zāle, kad tur ar trīs īsām izrādēm uzstājās Istras leļļu teātris “Teremok”. Šī trupa pastāv 7 gadus, tai ir divi sastāvi: pieaugušo un bērnu-jauniešu. Teātri vada Jeļena Kreminska (Istras bibliotēkas vadītāja).

Uz Ludzas TN lielās skatuves emocionāli piesātinātu izrādi “Autobuss atpakaļ nebrauc” sniedza Ludzas novada BJC skatuves mākslas studijas “Pepilota” jaunieši un pieaugušie. Ludzā tā tika izrādīta pirmo reizi. Režisore Svetlana Rimša  par izrādes izvēli teica, ka luga esot uzrunājusi “Pepilotu” ar tās stāstu par cilvēka ceļojumu mūža garumā. Bieži, skrienot pa dzīvi, neaizdomājamies par rīcības sekām un piemirstam galvenās vērtības, bet dzīves “autobuss” neiet atpakaļ un reizēm arī liek izkāpt konkrētā pieturā… Veidojot izrādi, jaunieši izauga, viņiem patika spēlēt pieaugušus cilvēkus un padomāt par mūžīgām vērtībām.

Savs cienītāju loks ir Kārsavas Tautas nama amatierteātrim, kam ir divas trupas: latviešu un krievu drāmas kolektīvs. Izrādē “Mīlestība cauri laikiem” bija apvienojušies abu trupu un TN pašdarbības kolektīvu mākslinieki. Amatierteātri Kārsavā vada TN direktore Ināra Rasima.

Ar jauku izrādi pēc Monikas Zīles lugas “Pylns džentlmeņa komplekts” skatītājus iepriecināja Isnaudas amatierteātris. Lugas pirmizrāde notika šopavasar. Pārpratumi, negaidīti risinājumi, humors, sulīga latgaliešu valoda – tas viss bija šai izrādē.

Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto no pasākuma – fotogalerijā

coloring.cool