LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Dari digitāli! E-adreses ieviešana sākusies

No šī gada ikvienam iedzīvotājam un uzņēmumam ir iespēja portālā Latvija.lv izveidot savu elektronisko adresi, darot valstij zināmu, ka turpmāk viņš ar valsts pārvaldes iestādēm vēlas sazināties tikai elektroniski. Iedzīvotājiem e-adrese būs brīvprātīga, bet  no 2020. gada 1. janvāra e-adreses lietošana uzņēmējiem būs obligāta. E-adrese risinās vairākus būtiskus jautājumus, piemēram, to, ka vairāk nekā 70 tūkst. Latvijas iedzīvotāju nav fizisku pastkastīšu, un cilvēkiem bieži vien atšķiras deklarētā un reālā dzīvesvieta, kā arī to, ka liels skaits Latvijas valstspiederīgo ilgstoši uzturas ārvalstīs. Savukārt valsts iestādēm e-adrese kļūs par vienotu saziņas platformu un atvieglos ikdienu.

Lai e-adrese kļūtu par katra Latvijas iedzīvotāja un uzņēmēja digitālo pastkastīti, kurā turpmāk vienuviet pienāks valsts sūtītās elektroniskās vēstules, kas aizstās ierakstītas pasta vēstules, liela loma ir vienotai komunikācijai. Tāpēc programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sagatavojusi e-adreses komunikācijas materiālus iestādēm, kas ietver gan galvenos e-adreses vēstījumus, gan vēstījumus mērķauditorijām, gan materiālu kopumu – e-adreses logo, grafiskos elementus, skaidrojošās infografikas, interneta bannerus, vizītkartes un e-pasta parakstus. Visi materiāli ir pieejami Latvija.lv atbalsta vietnē mana.latvija.lv sadaļā https://mana.latvija.lv/informativie-materiali/. Šeit arī pievienots materiāls, kas satur e-adreses saukli, vēstījumus, jautājumus un atbildes par e-adresi: E-adreses komunikācija

E-adrese ir rīks, kas ļaus droši sazināties iedzīvotājiem/uzņēmumiem ar valsts un pašvaldību iestādēm. Ja aktivizēsiet savu e-adresi, jūs turpmāk vienuviet saņemsiet visu valsts un pašvaldības iestāžu sūtītās ziņas un dokumentus. Nebūs vairs jāiet uz pastu pēc ierakstītas vēstules vai jāsatraucas par pazaudētiem sūtījumiem. Saņemot ziņas elektroniski, ar interneta starpniecību varēsiet sarakstei piekļūt no jebkuras vietas pasaulē.

Raksts sagatavots, pamatojoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sniegto informāciju

coloring.cool