LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
20°C
 
A A A

Darboties kopā Kolnasātā

Picture1Picture2

 

 

 

Šogad Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu draudzei ir apstiprināti vairāki projekti.

Ludzas novada pašvaldības finansēto Mazo kultūras projektu konkursā atbalstu guva draudzes projekts „BŪT KOPĀ!”, piesaistot finansējumu 500,00EUR apmērā. Šī projekta ietvaros draudzes pastorālā darba vajadzībām tiks iegādāts dators, jo tā ir viena no priekšrocībām pastorālajā darbā. Tehnoloģiju laikmetā ir ļoti svarīga informācijas apmaiņa un informācijas vizualizācija. Informāciju tehnoloģijas vairāk piesaista jauniešus, tas ir viens no līdzekļiem, kādā veidā ieinteresēt jauniešus pievērsties kristīgajai pasaulei: pamācīt, paskaidrot, brīdināt, sniegt iemaņas morālajā sfērā. Taču nav aizmirstas arī grāmatas, jūs teiksiet, novecojis informācijas avots, nē, tā ir nezūdoša vērtība, tāpēc par projekta līdzekļiem tiek plānots iegādāties grāmatas kristīgai bērnu un pusaudžu izglītošanai. Savukārt viena no svarīgākajām aktivitātēm ir procesijas tērpu šūšana, par piesaistītajiem līdzekļiem tiks iegādāts audums tērpu šūšanai. Tērpu šūšanas pakalpojumus veiks un sponsorēs individuālais darbs „Ludzas šūšanas darbnīca”. Draudzes vārdā pateicamies šūšanas darbnīcai par ieguldījumu mūsu projekta īstenošanā. Daži jaunie tērpi jau tiks izmantoti 22. maijā Pirmās svētās Komūnijas svētkos, pārējie tiks uzšūti, lai bērni varētu piedalīties procesijā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos 15.augustā.

Latgales reģiona attīstības aģentūra 2016.gada 22.aprīlī apstiprināja Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2016” Ludzas katoļu draudzes projektu „Vosora Kolnasātā”. Šī projekta mērķis ir saglabāt un attīstīt latgaliešu valodu, mācot to jaunākajai paaudzei un nodrošināt radošu brīvā laika pavadīšanu vasarā kristīgā gaisotnē. Kā galvenā aktivitāte tiek plānots organizēt radošās darbnīcas nodarbības Ludzas bērniem un jauniešiem.

Vasaras pasākumā bērni nostiprinās reliģiskās, ētikas zināšanas, kas tiek apgūtas mācību gada laikā un izpratīs latgaliskās identitātes pamatvērtības. Nodarbībās tiks mācītas baznīcas dziesmas un lūgšanas latgaliešu valodā, kā arī sarunvaloda un lasītprasme. Bērni paši gatavos piemērotas lūgšanu grāmatas latgaliešu valodā un rožukroņus. Zēniem tiks mācīts piekalpot baznīcā pie altāra. Meitenes praktizēs liturģisko procesiju. Nodarbībās tiks veicināta bērnu intelektuālo, radošo prasmju un praktisko iemaņu attīstīšana un nostiprināšana. Bērnos tiks veidota izpratne par apkārtējo kristīgo pasauli, veidojot estētisko gaumi un saskarsmes kultūru. Tiks rīkoti arī sporta pasākumi, katrs individuāli varēs atklāt sevī jaunus talantus un attīstīt radošas dotības un spējas. Projekta līdzekļi paredzēti radošo darbnīcu materiālu iegādei.

Realizējot projektus Ludzas novada bērniem un jauniešiem tiks dota iespēja lietderīgi pavadīt laiku vasaras brīvlaikā, kā arī tiks veicināta jaunās paaudzes garīgās izglītības attīstība.

Projektu vadītāja Ilona Mekša

coloring.cool