LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Mostly cloudy
14°C
 
A A A

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs darba vizītē Ludzas novadā

cimdars_ludza3. novembrī Arnis Cimdars, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs, un padomniece Gundega Dreska ieradās katrā Ludzas novada vēlēšanu iecirknī, lai pārbaudītu, vai  iecirkņa telpas ir pieejamas visiem vēlētājiem, vai tajās bez citu palīdzības var nokļūt  cilvēki ar kustību traucējumiem. Datu bāze par vēlēšanu iecirkņu pieejamību CVK  ir izveidota jau pirms 20 gadiem, bet ziņas ir jāaktualizē.

Secinājumi un priekšlikumi pašvaldībai tiks iesniegti rakstiski, bet jau vizītes noslēgumā  notika  tikšanās ar novada domes priekšsēdētāju Alīnu Gendeli.  Novadā ir daži iecirkņi, kas izvietoti otrajā stāvā. Līdz pašvaldību vēlēšanām ir vēl laiks, lai to atrašanās vietu mainītu.  Informācija par iecirkņu pieejamību būs publiski pieejama, un likumā noteiktajā kārtībā vēlētājs var izvēlēties  arī citu iecirkni.

Tikšanās laikā tika apspriesti arī citi jautājumi par iecirkņu pieejamību. Lauku pagastos aktuāla problēma: nokļūšana līdz iecirknim. A.Cimdars skaidroja, ka tas, ja pašvaldība organizē transportu, lai nogādātu attālo apdzīvoto vietu iedzīvotājus uz vēlēšanu iecirkni, nav uzskatāms par administratīvā resursa izmantošanu sava labuma gūšanai.    

Vanda Žulina

coloring.cool