LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
16°C
 
A A A

Ceļvedis, audzinot pusaudzi – 3. oktobrī sākas nodarbības pusaudžu vecākiem

Ludzas novada sociālais dienests 3. oktobrī plkst. 17.00 aicina pusaudžu vecākus apmeklēt programmu “Ceļvedis, audzinot pusaudzi” Ludzā.

Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem pusaudžu vecuma bērniem. Vienā brīdī bērni jūtas pieauguši un gana neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu. “Centrs Dardedze” ir izstrādājis apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis, audzinot pusaudzi” (CAP), lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem.

 Programma ietver 10 tēmas:

  1. Ievads CAP programmā.
  2. Pusaudžu un vecāku tiesības, pienākumi un atbildība.
  3. Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija.
  4. Veselīgs dzīvesveids.
  5. Pusaudžu seksualitāte.
  6. Pusaudžu sociālās prasmes.
  7. Emociju pašregulācija.
  8. Disciplinēšana.
  9. Dzīves prasmes.
  10. Rūpes par sevi.

Uz pirmajām četrām nodarbībām var nākt jebkurš, kuru interesē dotā tēma, toties, sākot ar 5. nodarbību, tiks izveidota slēgtā grupa, un nodarbībām vairs nevarēs piebiedroties.

Tiksimies vienu reizi nedēļā, paredzētas 10 nodarbības. Nodarbības ilgums 2-2,5 stundas.

Nodarbības sāksies 3. oktobrī plkst. 17.00 Raiņa 16A 1. stāva zālē (ieeja no Sociālā dienesta puses). Nodarbības vadīs psihologs Viktorija Maškanceva. Interesēties pa tālruni 22493737.

coloring.cool