LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
21°C
 
A A A

Ceļot uz Ludzas novadu tiek aicināti starptautiskās tūrisma izstādes Rīgā „ Balttour 2015” apmeklētāji

ludza baltture15No 6. līdz 8. februārim izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās 22. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour 2015”, kurā savu tūrisma piedāvājumu prezentēja arī Ludzas novads kopā ar citiem reģiona novadiem Latgales stendā. Kopumā Latgales reģiona stendā strādāja vairāk par 100 cilvēkiem – reģiona pašvaldību tūrisma informācijas centru darbinieki, amatnieki, mājražotāji un kā vienmēr izpelnījās apmeklētāju atzinību par atraktivitāti un bagātīgo piedāvājumu.

Šī gada izstādē Latgales reģions piedalījās, liekot uzsvaru uz kulinārā mantojuma tradīcijām, tāpēc īpašu baudījumu, apmeklējot Latgales reģiona stendu, guva tieši gardēži – izstādē varēja nogaršot ļoti garšīgo pašcepto maizi, kļockas, mājas vīnus un pašbrūvēto alu, speķi, desas, kūpinātus samus, vīngliemežus, medus produktus, pankūkas, garšīgās un smaržīgās zāļu tējas. Amatnieki stendā piedāvāja keramiku, adījumus, lina dizaina tērpus, ādas izstrādājumus, koka izstrādājumus, suvenīrus un daudz ko citu.

Tāpat izstādes laikā tika pasniegtas „Gada cilvēks tūrismā 2014” balvas. Mums ir liels prieks un lepnums, ka par gada cilvēku tūrismā nominācijā „Uzņēmējs naktsmītņu biznesā 2014” kļuva Park Hotel Latgola direktore latgaliete Ruta Priede no Daugavpils.

Savukārt Ludzas novadu prezentēja Latvijā nu jau populārs kļuvušais dziedošais Dagnis Tihovskis, tagad Ludzas novada TIC speciālists. Un Dagnis prata piesaistīt apmeklētāju uzmanību! Dagnis apgalvo, ka interese par Ludzas novadu tiešām bijusi liela, jo daudziem tūristiem tas joprojām vēl nav iepazīts, daudziem atgriezties liek jaukas atmiņas par skaisto un sakopto senpilsētu. Vislielāko interesi izrādīja tūristi, kuri ceļo ar velosipēdiem, ģimenes un bērniem. Dagnis atklāj: „Mēs mudinājām doties uz Ludzu „tuvāk pie tautas” ar iespēju nogaršot latgaliešu nacionālos ēdienus, izbaudīt dabas smaržas, relaksēties melnajās pirtīs, pārmantot veco amatu prasmes no Ludzas amatniekiem, izbraukt ar plostu pa Ludzas mazo ezeru un apskatīt vecpilsētu. Apmeklētāji saņēma atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem: Kur var nobaudīt latgaliešu ēdienus? Kādas ir labākās naktsmītnes? Vai ir velomaršrutu kartes? Lielākā daļa bija sajūsmā par jauno 3D IMG_3583_Midiaplikāciju, kurā var redzēt Ludzas pilsdrupas projekcijā izmantojot planšetdatorus”.

Izstādē tika piedāvāti jaunie Ludzas novada un 4 kaimiņu novadu kartes vairākās valodās, jaunā informatīvā avīze tūristiem, kurās ir iekļauta visaptveroša informācijas par novada objektiem un pakalpojumiem tūristiem, pasākumiem, kā arī uzņēmēju informatīvie materiāli. Pēc uzdotajiem jautājumiem var secināt, ka pieaug interese tieši par aktīvo tūrismu, veidosim jaunus pakalpojumus atpūtai!

Šajā gadā Latgales reģions kopumā pārstāvēts 9 starptautiskajos tūrisma gadatirgos. Izstādes jau notikušas Utrehtā, Helsinkos, Viļņā un Hamburgā, un tuvākajā laikā notiks arī Tallinā, Minhenē, Maskavā, Minskā.

Līga Kondrāte,

Ludzas TIC vadītāja

coloring.cool