LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
15°C
 
A A A

Ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

No 2020. gada 6. līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Plānots, ka tajos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm.
Svētku laikā notiks 60 pasākumi, pārstāvot visas kultūrizglītības nozares – kora mūziku, tautas un mūsdienu deju, pūtēju, simfonisko orķestru, kokļu, folkloras, skolu teātrus, vizuālo un vizuāli plastisko mākslu. Tradicionāli un visvairāk apmeklētie Svētku notikumi būs kora koncerts “Dziesmubērns”, kas 11. jūlijā notiks Mežaparka Lielajā estrādē un tautas deju lieluzvedums “Saule vija zelta rotu”, kas notiks 10. un 11. jūlijā Daugavas stadionā. Svētku pēdējā dienā – svētdienā, 12.jūlijā notiks tradicionālais svētku dalībnieku gājiens un svētku dalībniekiem veltītais koncerts Lucavsalā. Noderīgu informāciju par Svētku programmu, skašu grafiku un citiem aktuāliem notikumiem ceļā uz Svētkiem var iegūt tīmekļa vietnē nacgavilet.lv 
   Gatavošanās vērienīgajam pasākumam ir iesākusies pirms vairākiem gadiem, bet tagad, kad līdz svētkiem ir atlikuši 6 mēneši, tuvojas savai finiša taisnei. Ludzas novada kordziedātāji un tautas deju dejotāji šobrīd intensīvi gatavojas pēdējām skatēm, kurās tiks pieņemts gala lēmums par dalību vērienīgajās svētku norisēs. Ludzas pilsētas ģimnācijas koris “Camapanella” (vadītāja Aina Kairova) savu veikumu demonstrēs 17. aprīlī, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā, bet tautu deju kolektīviem jau 11.martā Ludzas tautas namā notiks lielkoncerta “Saule vija zelta jostu” repertuāra apguves gala skate. 
   Lai pilnvērtīgi sagatavotos noslēguma skatei, 30. janvārī Ludzas tautas namā pulcējās dejotāji no Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadiem. Jau no paša rīta notika mēģinājumi, dejotāji izmēģināja deju skatuvi, precizēja izvietojumu un deju rakstus. Skates pirmajā daļā savu veikumu demonstrēja mazākie dejotāji, otrajā daļā uzstājās pamatskolas un vidusskolas deju kolektīvi. Skatē piedalījās 18 deju kolektīvi (kopumā 324 dalībnieki). 
   Ludzas novadu skatē pārstāvēja Ludzas pilsētas ģimnāzijas deju kolektīvs “Žiks” – 5. – 6. klašu grupa (vadītāja Ļuba Šantare), 7. – 9. klašu grupa (vadītāja Elita Romanovska) un 10. – 12. klašu grupa (vadītāja Elita Romanovska), Ludzas Mūzikas pamatskolas 3. – 4. klašu deju kolektīvs “Atvasītes” (vadītāja Sarmīte Stapule) un Ludzas novada BJC deju kolektīvs “Žeperi”: 3. – 6. klašu un 5. – 9. klašu grupa (vadītāja Sarmīte Stapule). 
 Skatē žūrija vērtēja dejas māksliniecisko izpildījumu un rakstura atklāsmi, dejas horeogrāfiskā teksta precizitāti, izpildījuma muzikalitāti, tautas tērpa valkāšanas kultūru un pareizību, kā arī deju kolektīva skatuves kultūru un kopiespaidu. Vērtēšanas komisijā tika pieaicināts Balvu deju apriņķa deju virsvadītājs Agris Veismanis, kurš pēc skates sniedza vadītājiem vērtīgus ieteikumus, lai uzlabotu kolektīvu sniegumu. Ludza deju apriņķa virsvadītāja Sarmīte Stapule atzīst, ka ir paveikts liels darbs, bet ir arī nepilnības, kuras līdz 11.martam ir jāpagūst novērst. 
  Paldies dejotājiem, kolektīvu pedagogiem, bērnu vecākiem, izglītības iestāžu atbalsta personālam par ieguldīto darbu ceļā uz dziesmu un deju svētkiem un Ludzas tautas nama personālam par sadarbību un lielisko organizāciju vairāku gadu garumā, uzņemot deju skates dalībniekus.
 
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku
koordinatore Ludzas novadā Ivita Kalverša
coloring.cool