LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Rain
19°C
 
A A A

Būvgružiem nav vietas pie atkritumu konteineriem

Ludzas novada pašvaldība šā gada 7. un 8. jūlijā konstatēja faktu, ka Ludzā dažās ielās būvgruži un saimniecības atkritumi patvaļīgi atstāti tiem neparedzētās vietās. Vainīgās personas noskaidrotas. Šie cilvēki pilnībā atzina savu vainu un vērsās SIA „Ludzas apsaimniekotājs”, kas par maksu veica atkritumu novākšanu un utilizāciju.
Iedzīvotāji kā attaisnojumu minēja noteikumu nezināšanu viņi uzskatīja, ka atkritumi tiks aizvesti tāpat, jo tie bija atstāti vietās, kas paredzētas sētnieku savāktajiem atkritumiem.
Minētajos gadījumos, ņemot vērā visus apstākļus, administratīvās darbības netika veiktas. Bet, ja vainīgās personas izrādītu pretestību, par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu tiktu piemērots naudas sods. Fiziskajām personām tā apmērs ir no 70 līdz 700 euro.

Picture4Ludzas novada pašvaldība atgādina, ka katrs pats ir atbildīgs par atkritumiem, kas uzkrājas savās mājsaimniecībās. Būvgružus, dārza atkritumus, dīvānus u.c., izņemot sadzīves atkritumus, nedrīkst atstāt atkritumu konteineros, to tuvumā vai vietās, kas paredzētas sētnieku savāktajiem atkritumiem.
Par atkritumu izvešanu un utilizāciju sazināties ar SIA “Ludzas apsaimniekotājs”speciālistiem, Kr.Barona ielā 49, Ludzā vai pa tālr.65707336.

Par tīru, drošu un skaistu Ludzas novadu!
Aivars Strazds,
vides inženieris

coloring.cool