LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Mostly cloudy with showers
26°C
 
A A A

BJC jubilejas gadā – krāšņa izstāde

DSC_1083,,Manas mājas” – tāds nosaukums dots izstādei, kas līdz 20. aprīlim apskatāma Ludzas Novadpētniecības muzejā.
17. marta pēcpusdienā notika izstādes atklāšana. Izstāde ir daudzkrāsaina un bagāta, rada pavasarīgu noskaņu. Darbi visdažādākie – zīmējumi, foto, gleznas uz zīda, izšuvumi, interesantas cepures, tērpi, rokdarbi, mandalas … To autori ir dažāda vecuma cilvēki: BJC pulciņu dalībnieki, pedagogi, senioru radošo darbnīcu apmeklētāji . Ir, ko redzēt, vērtēt, gūt iedvesmu.
DSC_1073Bērnu un jauniešu centrs pašlaik ir kļuvis par radošās darbības iedvesmotāju ne tikai jauniem cilvēkiem. Rīta pusē te darbojas seniori, pēcpusdienā – jaunā paaudze. BJC šis ir īpašs jubilejas gads – 60.
Valērijs Dzevaltovskis klātesošos iepazīstināja ar centra vēsturi: 1956. gadā pēc Valentīnas Onufrijevas ierosmes tika dibināts rajona Pionieru un skolēnu nams. Toreiz tajā darbojās mūzikas, teātra, akrobātikas, deju, rokdarbu, naturālistu, fizkultūras un bibliotekāru pulciņi.
DSC_108160 gados vairākkārt ir mainījusies centra atrašanās vieta: sākumā tas darbojās toreiz nacionalizētajā luterāņu draudzes mājā, vēlāk pārcēlās uz māju, kas atrodas Rekaševa un Tirgus ielas krustojumā, tad kādu laiku – vidusskolā. Ilgāks darbības posms saistās ar namu Latgales 129, bet kopš 2000. gada BJC īrē telpas Tirgus ielā 22.
Trīskārt mainījies nosaukums: no Pionieru nama tas kļuvis par Skolēnu namu, bet nu jau 10 gadus tas ir BJC. Darbinieki un pulciņu dalībnieki oficiālā nosaukuma vietā saka : ,, namiņš”. Izstādes nosaukums ,, Manas mājas” arī sasaucas ar šo apzīmējumu. BJC vadījuši vairāki pedagogi: Ilga Kalniņa, Olga DSC_1086Andruščenko, Vladimirs Matjušenoks, Antonija Maslovska, Jolanta Strogonova un Eleonora Obrumāne. Katram laikam ir savas prasības un tendences, un šīs posms saistās ar radošās darbības daudzveidību.
Izstāde to parāda. Skolotājas Natālija Losāne, Zoja Cvetkova, Ruta Zviedre, Ilze Loce, Anita Gromova, Ilona Stupakova , Edmunds Kadakovskis attīsta zīmēšanas, foto un visdažādāko rokdarbu prasmes. Prieks par to, ka pēdējos gados ļoti aktīvi kļuvuši mūsu seniori, realizējot un pat no jauna atklājot savus talantus, kam darba gados nav iznācis laika.
Atklāšanas brīdī klātesošos ar savu neviltoti aizrautīgo muzikālo priekšnesumu iepriecināja skolotājas Vijas Pavlovskas audzēkņi. Kolēģus sveica Sandra Vorkale, Jolanta Strogonova.
BJC jubilejas pasākums plānots 6. maijā. – Neko pompozu un vērienīgu neplānojam, turpināsim jau iesākto tradīciju: katra mācību gada noslēgumā satikties sarīkojumā ,, Pietura”, kurā atklāsies citu BJC dalībnieku talanti.

Vanda Žulina

coloring.cool