LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
Ludza
Sunny
3°C
 
A A A

Biznesa ideju sacensības “Izaugsmes Forums 2013”

index“Izaugsmes Forums” ir komandu sacensības vidusskolēniem par labāko jauno biznesa ideju vai esošā produkta pilnveidi. Sacensību fināla uzdevums – 24 h laikā izstrādāt ekonomiski pamatotu biznesa plānu savas idejas realizācijai, klātesot dažādu nozaru ekspertiem un biznesa konsultantiem. Gatavošanās sacensībām notiek reģionāli, speciālistiem vairākkārt klātienē konsultējot komandas no visas Latvijas, laika posmā no februāra līdz aprīlim. Aprīļa sākumā katrā pilsētā tiek rīkots 6 h pusfināls. „Izaugsmes foruma” fināls notiek Rīgā, 9.-10.maijā.  Pasākuma galvenā balva ir budžeta vietas RSU pirmajam studiju gadam, kā arī starta kapitāls biznesa uzsākšanai.

 “Izaugsmes Foruma 2013” apraksts

Sagatavošanās posms – tiek organizētas vismaz četras tikšanās katrā no 8 pilsētām, iepriekš izsludinot informāciju par sacensībām pilsētas skolās, uzrunājot vismaz četru labāko pilsētas skolu vidusskolēnus. Tikšanās laikā skolēni tiek iepazīstināti ar foruma ideju, kā arī tiek informēti par ievadapmācībām 7 stundu garumā, lai palīdzētu skolēniem uzsākt gatavošanos foruma pusfinālam. Sagaidāmais auditorijas lielums pirmajā tikšanās reizē – ap 500 skolēnu katrā pilsētā.

Otrā tikšanās pēc aptuveni divām līdz četrām nedēļām (atkarībā no pilsētas) tiek organizēta ar jauniešu izveidotām komandām. Otrās tikšanās laikā tiek sniegtas apmācības uzņēmējdarbībā un mārketingā, kā arī tiek sniegts ieskats reģionālās uzņēmējdarbības attīstībā. Apmācības vada pieredzējušie uzņēmēji, lektori un reģionālo sadarbības partneru pārstāvji.  Cilvēku skaits komandā – 3 līdz 4. Minimālais komandu skaits – 6 komandas no pilsētas, kuras sacenšas pusfinālā.

Pusfināls – komandas sacenšas reģionālā mērogā, 6 stundu laikā sagatavojot un prezentējot savas idejas pilsētas vadības un pieaicināto uzņēmumu pārstāvjiem. Pusfināla laikā tiek pieaicināti gan speciālisti komandu konsultācijām, gan žūrijas pārstāvji no vietējās pašvaldības, uzņēmējiem, pasākuma ģenerālsponsoriem, kā arī organizatoriem.

„Izaugsmes foruma” fināls norisinās Rīgā, 24 stundu garumā. Finālā piedalās viena labākā komanda no katras pilsētas, kā arī četras komandas no Rīgas skolām. Fināla laikā dalībniekiem pieejama gan ekskluzīva konsultācija procesa laikā no pieaicinātiem ekspertiem, gan iespēja veikt ierobežotu konsultāciju skaitu  pie speciālistiem biznesam nepieciešamākajās jomās (mārketings, jurisprudence, finanses u.c.). Finālistus vērtē pieaicinātie uzņēmēji, investori un pārstāvji no Rīgas pašvaldības. Galveno balvu iegūst veiksmīgākā biznesa ideja ar lielāko realizēšanas potenciālu.

Izaugsmes Forums” ir NVO, pašvaldību, uzņēmēju un jauniešu sadarbības projekts. 2013.g. ir otrais „Izaugsmes Foruma“ gads, kuru atbalsta Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamera, Rīgas Stradiņa Universitāte, Junior Chamber International Latvia, Moller Auto Krasta, „Tallink Latvija”, Ilgtspējīgas Attīstības aģentūra, „Web multishop company” visu 8 pilsētu pašvaldības un skolas u.c. partneri.

Konkursa vīzija ir veicināt jauniešu uzņēmējspējas un interesi par uzņēmējdarbību, īpaši akcentējot reģionālās ekonomiskās izaugsmes iespējas un sociālo uzņēmējdarbību. Foruma mērķis ir radīt idejas problēmu risināšanai reģionos, kā arī veicināt izpratni jauniešos par biznesa uzsākšanas iespējām Latvijā.

“Izaugsmes foruma 2013” nolikums

Plašāka informācija:

www.izaugsmesforums.lv

[email protected]

+371 26659974

coloring.cool