LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Mostly cloudy
14°C
 
A A A

Bibliotēkas tirgo idejas Rīgā

Īsi pirms Bibliotēku nedēļas Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) priekšēdētāja Māra Jēkabsone ar biedrības komandu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) pulcēja Latvijas publisko un skolu bibliotēku pārstāvjus uz ikgadējo Latvijas Bibliotēku festivālu 2018. No Ludzas reģiona uz šo pasākumu devās pārstāves no Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas un Kārsavas pilsētas bibliotēkas.

Divu dienu festivāls noritēja spraigā darbībā, bet tajā pašā laikā vieglā, nepiespiestā un  izzinošā gaisotnē.

Festivāla pirmajā dienā interesenti tika aicināti piedalīties Latvijas bibliotekāru 19. konferencē Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība. Šīs konferences ietvaros bija iespēja noklausīties vairākus lektorus – praktiķus no Norvēģijas, Somijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas, kuri dalījās darba pieredzē un aktualitātēs bibliotēku jomā. Dienas otrajā pusē uz skatuves kāpa skolu, un augstskolu bibliotēku pārstāvji, lai dalītos savos redzējumos par bibliotēku darbību šobrīd, aktualizētu problēmjautājumus. Pirmās dienas izskaņā, tika pasniegta LBB Gada balva 2017. Šajā gadā, festivāla organizatori, papildināja Gada balvu skaitu ar nomināciju Gada notikums Latvijas bibliotēkās. Šai nominācijai tika pieteikti 37 spilgtākie pasākumi, un notikumi Latvijas bibliotēkās. Uzvarētāja laurus nominācijā plūca Rīgas Tehniskā Univeristāte ar spīdošu ideju Diennakts lasītavas atvēršanu. Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas  pieteiktais pasākumu cikls Dzejas dienas Ludzā ieguva septīto vietu.

Otrā festivāla diena tika veltīta bibliotēku Ideju tirgum, kur atraktīvā un interaktīvā formā bibliotēkas prezentēja savu labāko pieredzi, sasniegumus un idejas. Ludzas pilsētas bibliotēka tirgoja Dzejas dienu cikla ideju. Lai klātesošie sajustu dzejas dienu gaisotni Ludzā, bibliotekāres bija tērpušās 19gs. beigu – 20gs. sākuma tērpos.

Tāpat šis dienas ietvaros dalībniekiem tika piedāvāta iespēja piedalīties vairāku profesionālo sekciju darbā.  Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas darbiniece apmeklēja Jauno speciālistu sekciju, kur smēlās dažādas iedejas mūsu bibliotēkas darba uzlabošanai.

Bibliotekāri saka PALDIES par atbalstu sadarbības partneriem: Ludzas novada pašvaldībai, salonam “Pelnrušķītes sapnis”, un jaukajam, atraktīvajam autobusa šoferim Valentīnam Seņkanam.

 

Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas metodiķe

Elita Zirne

 

coloring.cool