LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
24°C
 
A A A

Bibliotekāre Žanna Vasiļevska – Gaismas nesēja 2014

lnbŠodien, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) jau astoto reizi pasniedza balvas konkursa “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs” uzvarētājiem. Balvai pieteikti 52 entuziasma pilni, darbīgi un pašaizliedzīgi bibliotekāri no visas Latvijas. Lasītāji rakstījuši par saviem bibliotekāriem, lai pateiktu paldies un novērtētu viņu darbu. „Pagasta bibliotekārs-gaismas nesējs” ir lasītāju balva un atzinība savam bibliotekāram. Balvu arī šogad saņem viens bibliotekārs no katra Latvijas reģiona: Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Pierīgas.

Biedrība direktore Olita Pričina-Voitika saka, ka „Šogad vēlos īpaši uzteikt un izcelt aktīvos Latvijas pagastu iedzīvotājus, jo pateicoties viņiem mēs uzzinām, ka Latvija ir daudz „gaismas nesēju”. Vēstules, kas par viņiem pastāsta, ir siltuma, emociju un pateicības pilnas. Stāsti par bibliotekāriem ļauj mums aizceļot uz dažādām vietām Latvijā, ielūkoties pagasta ļaužu ikdienā un satikt cilvēkus, kuri ar savu darbu spēj padarīt līdzcilvēku dzīvi gaišāku. Šos cilvēkus mēs saucam par Latvijas „Gaismas nesējiem”!.”

Galveno balvu arī šogad pasniegs Lattelecom un dāvinās katram „Gaismas nesējam” 100 EUR dāvanu karti. „Esam gandarīti, ka, turpinot Lattelecom sociālās atbildības projektu “Pieslēdzies, Latvija”, jau sesto gadu sadarbojamies arī ar bibliotekāriem, kuri ar ieintersētību un lielu vēlmi palīdzēt ik dienas skaidro un apmāca vecākās paaudzes cilvēkus datorprasmēs,” saka Līga Bite, Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.

Zhanna_VasilevskaABLV Charitable Foundation katram uzvarētājam balvā sarūpējis mākslas albumu “Bez sienām”. Albumā ir apkopoti visi ABLV Bank kolekcijā ietilpstošie darbi topošajam Laikmetīgās mākslas muzejam. Kolekcijā ir tādu mākslinieku darbi, kā Katrīna Neiburga (LV), Antans Sutkus (LT), Dmitrijs Gutovs (RU), Jiri Arraks (EE) u.c.  Par svētku sajūtu katra apbalvotā bibliotekāra mājā gādās Emīla Gustava šokolāde un  konditoreja „Moora”.

Latgales reģionā konkursa uzvarētāja ir Ludzas novada Ņukšu pagasta bibliotēkas vadītāja Žanna Vasiļevska.

Pieteicēji par Žannu raksta: „Tikai patiesi gaišs cilvēks spēj izgaismot ceļu arī citiem, ietvert savā dvēseles gaismā arī līdzcilvēkus un padarīt viņu ikdienu krāsaināku un bagātāku. Īpaša misija šiem cilvēkiem, gaismas nesējiem, ir attālajos lauku nostūros, kur tiek slēgtas skolas, likvidētas pēdējās darbavietas, kur ir ierobežotas iespējas kultūras pasākumu apmeklēšanai vai sevis pilnveidošanai. Labi, ka ir kāds, kas ar savu iekšējo spēku un enerģiju, ar siltu sirdi un atvērtību citus pulcina ap sevi, iedrošina, iepriecina un satuvina. Tieši tāda ir mūsu bibliotekārīte Žanna, darbu Ņukšu pagasta bibliotēkā uzsākusi pavisam nesen, 2013. gada 31.janvārī, bet cik ir izdarīts šī viena gada laikā! Žannas darbīgums un radošums priecē visus ciemata iedzīvotājus, visus bibliotēkas apmeklētājus. Pēc svešvalodu studijām Daugavpils Universitātē Žanna ar ģimeni ir atgriezusies dzimtajā ciematā, lai ar savu aktīvo darbošanos darītu jaukāku mūsu ikdienu, daudziem neļauj ieslīgt depresijā, rosina iet, darīt, meklēt, piedalīties un atbalstīt vienam otru!„

DSC04638

 

coloring.cool