LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
11°C
 
A A A

Bezmaksas seminārs par eiro drošību Ludzā

LDDKLB

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar Latvijas Banku un Ekonomikas ministriju no 24. septembra līdz 21. novembrim 26 Latvijas pilsētās rīko seminārus par eiro banknotēm, monētām un ieviešanas procesu. Apmeklēt semināru ciklu “Kas jāzina par eiro drošību – kasieriem un ikvienam no mums” aicināti gan profesionāli naudas lietotāji (kasieri, tirdzniecības uzņēmumu darbinieki u.tml.), gan ikviens cits interesents, kuram ir neskaidrības par eiro ieviešanas procesu.

Seminārs Ludzā notiks 21. novembrī novada domes zālē (Raiņa ielā 16), sākums plkst.10.00.

Semināra pirmajā daļā kasieri un citi, kam ar skaidru naudu jāstrādā ikdienā, tiek iepazīstināti ar eiro banknošu un monētu dizainu, drošības pazīmēm, atšķirībām jaunās (Eiropas) sērijas eiro banknošu dizainā un drošībā, kā arī ar izmaiņām kases aparātu un cenu norādīšanas kārtībā. Semināra otrajā daļā tiek sniegta informācija par ikvienam svarīgiem pamatjautājumiem par pāreju uz eiro: kā samainīt skaidru un bezskaidru naudu; kas mainīsies norēķinos, izmantojot banku; kas jāzina par kredītiem un noguldījumiem; kas notiks ar ienākumiem (algu, pensiju, pabalstiem); vai mainīsies cenas u.c.

Pieteikšanās dalībai seminārā obligāta, nosūtot e-pastu [email protected] vai zvanot 29444334.

Vietu skaits ierobežots! Reģistrēties dalībai semināros iespējams arī interneta vietnē: http://ej.uz/eiroseminari.

Semināra programma:

10:00-12:00 eiro banknotes un monētas; citi profesionāliem naudas lietotājiem svarīgi ar pāreju uz eiro saistīti jautājumi: banknošu dizains, tai skaitā jaunā ES2 sērija, banknošu drošības pazīmes; monētu dizains – kopīgā un nacionālā puse, īpašās apgrozības un jubilejas monētas; kā noteikt monētu īstumu; jaunās banknošu sērijas (ES2) ieviešana; izmaiņas kases aparātu kārtībai, kases aparāta pārprogrammēšana, darījumu kopsummas atspoguļošana rēķinos iedzīvotājiem, lata un eiro vienlaicīgais naudas apgrozības periods; izmaiņas cenu norādīšanas kārtībai, praktiski piemēri ar cenu zīmēm, izņēmumi, uzraudzības pasākumi, iniciatīva “Godīgs eiro ieviesējs”; atbildes uz iespējamiem jautājumiem par izmaiņām grāmatvedības un nodokļu jautājumos

12:30-13:30 Ko katram vērts zināt par pārejas uz eiro norisi: kā samainīt skaidru un bezskaidru naudu; kas mainīsies norēķinos, izmantojot banku; kas jāzina par kredītiem un noguldījumiem; kas notiks ar ienākumiem (algām, pensijām, pabalstiem); vai mainīsies cenas; kā pazīt eiro banknotes un monētas; Latvijas eiro monētas.

Semināra lektori: Latvijas Bankas ekonomikas un starptautisko attiecību eksperti; eksperti nodokļu, grāmatvedības un cenu norādīšanas jautājumos.

Kontaktinformācija:
Skaidrīte Baltace

LDDK reģionālās attīstības un sociālā dialoga koordinatore Latgales reģionā

tel. 29444334

e-pasta adrese [email protected]

coloring.cool