LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
20°C
 
A A A

Bezmaksas nometne vietējiem un ārzemju latviešu diasporas bērniem

No 10. līdz 14. augustam Ādažu novadā tiks organizēta nometne „Sprīdītis Leiputrijā” Latvijas un ārzemju latviešu diasporas bērniem vecumā no 12 līdz 18 gadu vecumam. Nometnes mērķis ir saglabāt saikni ar Latviju un stiprināt tās nacionālo identitāti. Nometne veidota sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu „Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem 2014” atklātā konkursa ietvaros. Nometnē piedalīsies bērni no Latvijas, Anglijas, Krievijas, Baltkrievijas un Norvēģijas.

Vēl ir iespēja pieteikties trim bērniem un vienam pavadonim no Eiropas (izņemot Latviju) un trīs bērniem no Krievijas vai Baltkrievijas (ar pavadoni).

Šogad biedrība rīko arī īpašu nometni latviešu un ārzemju latviešu diasporas bērniem. Nometnes „Sprīdītis Leiputrijā” programmas ietvaros biedrība palīdzēs diasporas bērniem stiprināt saikni ar Latviju un veidos diasporas un Latvijā dzīvojošo bērnu kopīgu darbošanos.

Plakats_Seno baltu cilts noslēpumiNometnes laikā bērniem būs iespēja caur atraktīviem un aizraujošiem uzdevumiem uzzināt par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, veicināt patriotismu un mīlestību pret Latviju. Piesaistot lingvistiskas speciālistus, tiks nostiprinātas latviešu valodas zināšanas. Kopā ar etnomuzikologiem bērni iepazīs latviešu tradicionālo dziedāšanu Latvijas novados, tradicionālos mūzikas instrumentus, kā arī dzīvās mūzikas pavadībā mācīsies latviešu tradicionālos dančus. Nometnes laikā bērnus apciemos arī Latvijā un pasaulē pazīstamās latviešu dūdu un bungu grupas „Auļi” dalībnieki, kuri dalīsies ne tikai savā muzicēšanas pieredzē, bet arī stāstīs par senajām viduslaiku bruņinieku cīņām. Piedzīvojumu nometnē paredzētas dažādas aktivitātes – peintbola kauja, ūdens kaujas, baltu trubiņu, šautriņu pūšana, jautras rīta rosmes, zobenu cīņa, baltu šķēpa mešana, milzu katapultu cīņa, baltu cirvīšu mešana, apslēptās mantas meklēšana, leģendas izdzīvošana, šaušana ar loku, komandu sadarbības un komunikācijas veicināšanas uzdevumi u.c. aktivitātes.

Nometnes laikā jauniegūtie draugi būs stimuls diasporas bērniem uzturēt saikni ar Latviju, izprast savstarpējo cieņu, uzlabot komunicēšanas spējas, kā arī iegūtās zināšanas un prasmes noderēs aktīvai atpūtai pie dabas un citās dzīves situācijās.

Bezmaksas vietām nometnē kopumā piedalīsies 30 jaunieši –15 no Latvijas (4 no Vidzemes, 4 no Latgales, 4 no Kurzemes un 3 no Zemgales) un 15 no ārzemēm (10 no Anglijas, 4 no Krievijas un 1 no Norvēģijas). Plašāku informāciju par nometni, pieteikšanos, atlikušajām bezmaksas vietām un uzņemšanas kritērijiem skatīt: http://bit.ly/1p68WQw. Ir iespēja pieteikties arī ārpus projekta citiem jauniešiem.

Sīkāk par nometni un pieteikšanos, rakstīt e-pastu uz [email protected] vai mājas lapā: www.realspiedzivojums.lv.

Sabiedriskā labuma biedrība „Reāls Piedzīvojums” jau 4 gadus organizē aizraujošas nometnes bērniem un jauniešiem, dažādas labdarības un sabiedriskos pasākumus, sporta spēles, komandas veidošanu, kultūras pasākumus bērnu namu, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kā arī rīko dažādus korporatīvos pasākumus un kopumā uz šo brīdi labdarības un dažādos pasākumos ir piedalījušies 17 100 dalībnieku, kā arī  regulāri tiek iesaistīti un atbalstīti 7 bērnu mani.

Lai Jums izdevusies un jautra vasara! Biedrība „Reāls piedzīvojums” E-pasts: [email protected]

coloring.cool