LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Sunny
12°C
 
A A A

Bezmaksas lekcija pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem

Kad atkarību problēma tieši skar ģimeni, parasti tas notiek pusaudžu vecumā, ir grūtāk kaut ko mainīt, labot, nekā tad, kad problēmas vēl nav vai tā ir maza. Tā kā atkarības kļūst par aizvien lielāku problēmu mūsu sabiedrībā, vecākiem nepieciešami instrumenti, ar kuru palīdzību pretoties atkarībai, darboties laicīgi un saprātīgi, cik tas ir nepieciešami.

Aicinām pirmsskolas vecuma bērnu vecākus uz bezmaksas lekciju „Brīvs no atkarībām”, kas notiks 17.oktobrī plkst. 17:30 J.Soikāna Ludzas mākslas skolā (Stacijas iela 62). Lekcijas mērķis ir informēt par atkarībām un radīt izpratni par vecāka lomu atkarības profilaksē, uzlabojot bērnu vecāku zināšanas par atkarību izraisošo vielu un procesu profilaksi, agrīnu atpazīšanu un rīcību.

Lekcijas teorētiskajā daļā tiks dots vispārīgs ieskats par atkarībām, atkarību statistika, to cēloņi un veidi. Vairāk uzmanības tiks pievērsts viedierīču, piemēram, telefona un datora, atkarībai, kā arī līdzatkarības problēmai ģimenē. Tiks skaidrots, kā ģimenes vide var ietekmēt atkarību veidošanos un ko ģimenē var darīt atkarību profilaksei. Praktiskajā daļā vecāki vingrināsies atpazīt atkarības pazīmes dažādās situācijās, spēlēs saskarsmes spēles, mācīsies atklāt labo sevī un bērnā, tādējādi mazinot atkarības risku.

Pasākums organizēts ESF projekta “Sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Ludzas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/024) ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:

projekta vadītāja

Ilona Rimša

coloring.cool