LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Clear
19°C
 
A A A

Bērnus un jauniešus aicina piedalīties radošajā konkursā “Robots un mākslīgais intelekts”

Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs aicina bērnus un jauniešus vecumā no 4-16 gadiem piedalīties zīmējumu konkursā “Robots un mākslīgais intelekts”! 

Pirms simts gadiem čehu rakstnieks Karels Čapeks meklēja idejas savam darbam, kā saukt “mākslīgos darba veicējus”, un viņa brālis gleznotājs Jozefs Čapeks ieteica tos nosaukt par “robotiem”. Tā slāvu izcelsmes vārds piespiedu darbam kļuva par pamatu vārdam, kas pazīstams visā pasaulē.

Būtu interesanti zināt, ko Karels Čapeks rakstītu šodien, kad mūsu dzīve nav iedomājama bez dažādām ierīcēm, kas atrodas uz mūsu rakstāmgaldiem un kabatās, bez robotiem, kas palīdz mājās, ražošanas procesos, medicīnā, tehnikā.

UNESCO Ģenerālā asambleja kā galveno tēmu 2021. gadā izvirzījusi “ROBOTS un mākslīgais intelekts”. Atsaucoties aicinājumam, 49.Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam tiek piedāvāta tēma ROBOTS un mākslīgais intelekts”.

Dalībnieki aicināti iesniegt zīmējumus un gleznojumus jebkurā tehnikā, veidojumus no māla, koka, stikla, metāla, papīra, auduma, kā arī fotogrāfijas kādā no tematikām: 
 
Ko robots drīkst darīt
Ko robots nedrīkst darīt
Kas atrodas robota iekšienē
Roboti literatūrā un kino
2021. gads
Tehnoloģija un ētika
Nanoroboti
 
Darbus jāiesniedz līdz 2021. gada 11. janvārim, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrā. 
 
Plašāka informācija:

coloring.cool