LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Partly sunny
13°C
 
A A A

Bērnu nama-patversmes bērniem savs rotaļu laukums

Šodien,18. augustā Istalsnā notika Ludzas novada bērnu nama-patversmes rotaļu laukuma atklāšanas pasākums.

Doma izveidot bērnu rotaļu laukumu radās pagājušā gada vasarā. Arī bērnu nama ilggadējais atbalstītājs – celtniecības firma „Re&Re” – palīdzēja īstenot bērnu nama ieceri. Uzņēmuma vadītāji firmas 20 gadu jubilejas pasākumā aicināja viesus ziedot naudas līdzekļus šim mērķim.

Bērnu rotaļlaukuma izveidi atbalstīja arī bērnu nama ilggadējais sadarbības partneris Holandē – fonds „Stichting Hulp Letland” („Palīdzība Latvijai”). Pateicoties šim fondam, bērnu nams 2007. gadā saņēma dāvinājumā autobusu, ar kuru vēl joprojām bērni tiek vesti uz skolu, kā arī bērnu apģērbu un rotaļlietas. Par holandiešu saziedotajiem naudas līdzekļiem tiek organizētas ekskursijas un citi pasākumi bērnu nama audzēkņiem. 2013. gada vasarā Holandes pilsētā Berkel en Rodenrijs 400 bērni vecumā no 6 līdz16 gadiem organizēja labdarības akciju, un daļa no saziedotajiem līdzekļiem tika uzdāvināta bērnu namam-patversmei rotaļu laukuma izveidei.

Pateicoties celtniecības firmas „Re&Re”, fonda „Stichting Hulp Letland”, kā arī citu ziedotāju atbalstam, šogad iecere īstenojās, un jūlija beigās rotaļlaukums tika izveidots. Bērnu rotaļu laukuma konstrukciju izgatavošanu, piegādi un uzstādīšanu veica SIA „MK Dizains”.

Picture 348Tā kā bērnu vecums iestādē pastāvīgi mainās, plānojot rotaļu laukumu, tika domāts par to, lai konstrukcijas būtu piemērotas dažāda vecuma bērniem. Rotaļu laukumā uzstādītas šūpoles uz atsperes „Kuģis”, smilšu kaste, šūpoles, rotaļu namiņš „Labirints”, šūpoles balansieris, slidkalniņš, 2 vingrošanas iekārtas, 6 soliņi.

Paldies visiem bērnu nama-patversmes atbalstītājiem, fonda „Stichting Hulp Letland” pilnvarotai personai Viktoram Satibaldijevam, kā arī Ludzas novada pašvaldībai, ka sen lolotā iecere īstenojās un bērni var spēlēties mūsdienīgā rotaļu laukumā.

Anita Lele,

sociālā pedagoģe

coloring.cool