LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem iespējams saņemt bezmaksas sociālās rehabilitācijas pakalpojumus

lprLatgales plānošanas reģions sadarbībā ar pašvaldībām īsteno projektu “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā”, kura ietvaros reģionā dažādām mērķa grupām ir paredzēta virkne sociāla rakstura pakalpojumu. Bezmaksas sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšana ir paredzēta arī  bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Lai bērni ar funkcionāliem traucējumiem un kuriem noteikta invaliditāte saņemtu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, vecākiem vai to aizbildņiem sākumā ir jāpiesakās bērnu individuālo vajadzību izvērtēšanai un atbalsta plāna izstrādei savu pašvaldību sociālajā dienestā!

Šobrīd Latgales reģiona pašvaldībās saņemti 311 iesniegumi.

Latgales plānošanas reģions aicina projektā iesaistītās pašvaldības popularizēt šo iespēju savu iedzīvotāju vidū, lai tie vecāki un aizbildņi, kuru aizgādībā ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem,  vēršas savu pašvaldību sociālajos dienestos un piesaka bērnus individuālajai vajadzību izvērtēšanai un atbalsta plāna izstrādei.

Pamatojoties uz individuālajiem atbalsta plāniem, jau 2017.gada pavasarī, būs iespēja sākt saņemt plānā noteiktos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus gan bērniem, gan bēnu vecākiem. Paredzēts, ka Latgales reģionā projekta laikā, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus būs iespēja saņemt 533 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Bērna individuālo izvērtēšanu veic profesionāla speciālistu komanda, kurās darbojas sociālais darbinieks, psihologs, ergoterapeits, pēc nepieciešamības tiek piesaistīts fizioterapeits. Izvērtēšanas mērķis ir nevis uzstādīt diag­nozi, bet saprast, kā bērnam trūkst, lai viņš justos labāk, tātad – kāds atbalsts viņam nepieciešams. Speciālisti nosaka, kas bērnam papildus nepieciešams, lai uzlabotu viņa veselības stāvokli. Lai nodrošinātu kvalitatīvu izvērtēšanas procesu, kā arī lieki nesatrauktu bērnus, speciālisti izvērtēšanu veic bērniem ierastā vidē – viņu dzīvesvietā vai arī vienojoties par citu tikšanās vietu, piemēram, mācību iestādē vai dienas centra telpās, kur ikdienā uzturas bērns.

Sīkāk ar bērna ar funkcionāliem traucējumiem attīstības vērtēšanas kritērijiem un individuālā izvērtējuma metodiku var iepazīties Labklājības ministrijas mājaslapā:

http://www.lm.gov.lv/upload/berni_c/bernu_metodika_ft_gala_220716.pdf.

Vairāk par deinstitucionalizācijas projekta ieviešanu gaitu Latgalē var lasīt internet vietnē: http://latgale.lv/lv/di

Vairāk informācijas: Ināra Krūtkrāmele, projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” vadītāja, .tel.: 65440862, e-pasts: [email protected].

coloring.cool