LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Intermittent clouds
29°C
 
A A A

Bērni tiekas ar dzejnieci L. Apšenieci

25. septembrī sadarbībā ar skolas un Ludzas pilsētas bērnu bibliotēku Ludzas pilsētas ģimnāzijas 2.-4. klašu skolēniem notika īsta dzejas stunda. Tā bija tikšanās ar iemīļoto bērnu dzejnieci un dziesmu tekstu autori Leontīni Apšenieci.
Leontīne Apšeniece Akula dzimusi 1939. gada 15. janvārī Balvu rajona Bērzpils pagasta “Javeniekos” Bronislavas un Jāzepa Apšenieku ģimenē kā ceturtais bērns, kur viņas bērnības pļavā „skudras un sienāži ganās, klusi smilgas san vējā un zilie zvaniņi zvana”.  Beigusi Bērzpils vidusskolu, tad Rīgas 3.medicīnas skolu. Pēc profesijas mediķe. Ilgus gadus strādājusi par ārsti, feldšeri. Strādājusi arī par bibliotekāri. Dzeju Leontīne Apšeniece Akula sākusi rakstīt 1989. gadā.
Dzejniecei ir iznākušas vairāk nekā 20 bērnu dzejoļu grāmatas un vairāki diski ar dziesmām, kas sakomponētas ar Leontīnes Apšenieces vārdiem.
Ludzas bērnu bibliotēkas bibliotekāre Ilga Kaupuža bija sagatavojusi dzejnieces grāmatu izstādi. Skolēni, gaidot tikšanos, bija izveidojuši Leontīnes Apšenieces dzejoļu ilustrāciju stendu.
Tikšanās sākās ar mūsu skolēnu, kuri skandēja Leontīnes Apšenieces dzejoļus, uzstāšanos. Tad savu dzeju izjusti, tēlaini lasīja pati autore. Viņa iesaistīja aktīvā darbībā arī bērnus – skolēniem nācās sadomāt atskaņas, kustēties atbilstoši dzejoļa noskaņai, tēlot vilkus, mežu, pat stabus.
Bērni uzdeva dzejniecei dažādus jautājumus, piemēram, – Kura ir dzejnieces vismīļākā grāmata? Kā rodas viņas grāmatas nosaukumi? Vai citus dzejniekus Apšeniece neuzskata par saviem konkurentiem? Uz pirmo jautājumu dzejniece atbildēja šādi: Kā mātei vienādi mīļi visi bērni, tā dzejniecei mīļas visas grāmatas.
Pasākuma noslēgumā dzejnieci sveica skolas direktore Dzidra Dukšta. Savukārt, dzejniece uzdāvināja skolas bibliotēkai 5 savas dzejoļu grāmatas. Dzejniece nofotografējās kopā ar svētku dalībniekiem.

Marija Bogomola,
Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotāja

coloring.cool