LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
15°C
 
A A A

Balsosim par Latvijas ainavu dārgumu!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties kopīgas dāvanas gatavošanā Latvijai, veidojot elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”.

Lai atlasītu nozīmīgākās 50 ainavas no 243 balsošanai izvirzītajām, ikviens ir aicināts tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv paust savu viedokli līdz 15. oktobrim! Izvēloties sev nozīmīgākās ainavas, jāņem vērā, ka:
– katra persona ir aicināta savu viedokli paust vienu reizi;
– balsot var gan tikai par viena reģiona ainavām, gan par visu piecu reģionu ainavām;
– no katra reģiona jāizvēlas ne vairāk kā 10 ainavas.

Latgales reģiona sadaļā ir iespējams balsot arī par Ludzas ezeru un pilsdrupu ainavu. Tāpat balsošanai izvirzītas vairākas ainavas tuvējos Kārsavas un Zilupes novadā, kā arī visam reģionam nozīmīgā ainava ar nosaukumu “Latgales krucifikss”.

Elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

Līdz 15. jūlijam bija iespējams pieteikt savus ainavu dārgumus. Pieteikumus izvērtēja ainavu ekspertu padome kopā ar plānošanas reģioniem. Turpmākam sabiedrības vērtējumam ir izvirzītas 243 ainavas. No tām ir jāatlasa 50 nozīmīgākās Latvijas ainavas, par kurām Latvijas Nacionālās bibliotēkas ainavu dārgumu krātuvē tiks apkopota papildus informācija un gatavota izstāde.

Vienlaikus ar balsošanu visus 243 ainavu dārgumus atbilstoši savas nozares specifikai vērtēs Ainavu ekspertu padomē pārstāvētās institūcijas un organizācijas. Savukārt plānošanas reģioni apkopos sabiedrības un Ainavu ekspertu padomes vērtējumus.

Paredzams, ka kopīgais vērtējums par katra reģiona nozīmīgākajiem 10 ainavu dārgumiem būs zināms novembra vidū.

Sagatavoja Ērika Bondarenko,
sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool