LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
28°C
 
A A A

Balltour 2016 ir pagājis!

-67. februārī Ķīpsalā noslēdzās 23. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2016”, kas šogad vienkopus pulcēja 850 tūrisma uzņēmumus 470 stendos. Ikgadējā izstāde Balttour ir viens no nozīmīgākajiem gada notikumiem Baltijas valstu tūrisma nozarē.

Trīs dienu garumā nekā 26 tūkstošiem izstādes apmeklētāju, no kuriem 5,3 tūkstoši bija tūrisma nozares profesionāļi un aicinātie viesi, bija lieliska iespēja vienuviet iepazīt 41 Eiropas, Centrālās Āzijas un Tuvo Austrumu valstu daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu, jaunus un arī jau iecienītus galamērķus un tūrisma maršrutus, sajust pasaules kultūru dažādību un Latvijas reģionu viesmīlību, kā arī par ļoti labām izstādes cenām iegādāties tuvus un tālus ceļojumus – arī atpūtu tepat Latvijā!

-8Savu tūrisma piedāvājumu tradicionāli prezentēja arī Latgales reģions, kur Ludzas novada TIC darbinieki Līga un Dagnis aicināja interesentus ciemoties Ludzā. Jāatzīmē ,ka izstādē citi Latvijas reģionu novadi atšķirībā no kādreiz populārajiem kopējiem katalogiem ar visu informāciju šogad vairāk kā iepriekš piedāvāja speciāli sagatavotus materiālus par atsevišķiem tūrisma produktiem vai piedāvājumiem, kā piemēram maršrutu lapas par katru velomaršrutu vai pārgājienu taku, pasākumu bērniem , meistardarbnīcām, viesu mājām vai pat kafejnīcu īpašo piedāvājumu. Ludzas stenda apmeklētāji ieinteresējās par aktīvās atpūtas –velo un laivu maršrutiem, velosipēdu, laivu, plosta, un cita inventāra nomu, atjaunotās sinagogas ekspozīcijām, jaunajām tautas tērpu ekskursiju LAC un monētas kalšanas iespējām muzejā, atpūtas iespējām pie ūdeņiem un papildinātās realitātes ekskursiju pils kalnā.

-7Latgales stendu izstādes laikā krāšņāku darīja keramiķa Valda Pauliņa, audējas Maritas Tutanes no Ludzas amatniekiem, muzikanta Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu muzeja, Līvānu Mākslas centra stikla apstrādes meistares , Kroma kolna bruolistes rotkaļa Aleksandra, Leļļu karaļvalsts meistares Jelenas no Preiļiem amatnieku darbošanās un Marko Rotko centra mākslas darbnīcas un spīdveja kluba “Lokomotīve” motocikli!

LATGALES stenda darbs pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras un Latgales plānošanas reģiona mērķtiecīgam darbam, kā arī Latgales pašvaldību atbalstam, atzīstams kā ražīgs, labi apmeklēts un bija apmeklētāju novērtēts, cerams ,ka rezultātā Latgale būs ieinteresējusi iepazīt Zilo ezeru zemi vēl vairāk Latvijas un ārvalstu ceļot gribētāju.

Izstādes laikā tika pasniegtas “Gada cilvēks tūrismā 2015” balvas. Divās nominācijās balvas saņēma Latgales pārstāvji. Par labāko gada tūrisma informācijas centra speciālistu tika atzīta Daugavpils TIC vadītāja Lolita Kozlovska, savukārt, Daugavpils M. Rotko centra pārstāvis Ivars Magazeinis saņēma balvu nominācijā “Tūrisma gids 2015”. Latgales reģiona attīstības aģentūra un Latgales plānošanas reģions sveic L. Kozlovsku un I. Magazeini un izsaka pateicību par ieguldījumu Latgales tēla veidošanā un reģiona tūrisma nozares attīstībā!

 

Līga Kondrāte

Ludzas novada TIC

coloring.cool