LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
30°C
 
A A A

Autobusu pieturas nav stāvlaukums automašīnām

Ludzas novada pašvaldība bieži saņem iedzīvotāju iesniegumus un mutiskas sūdzības par to, ka Ludzā netiek ievēroti ceļu satiksmes noteikumi: automobiļu īpašnieki novieto savus spēkratus autobusu pieturu vietās. Protams, Ludzā nav liels sabiedriskā transporta tīkls un kursē tikai viens maršruta autobuss, bet tas nemaina ceļu satiksmes noteikumus, un tie nosaka, ka “aizliegts apstāties un stāvēt tuvāk par 25 m pirms un 10 m aiz 541. (autobusa un trolejbusa pietura) vai 542. (tramvaja pietura) ceļa zīmes, kā arī ar 543. ceļa zīmi apzīmētās taksometru stāvvietās, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams pasažieru iekāpšanai transportlīdzeklī vai izkāpšanai no tā un ja tas netraucē pasažieru sabiedrisko transportlīdzekļu vai taksometru satiksmi”.

Daži autovadītāji atstāj savu automašīnu pieturā neapzināti, iespējams, tāpēc ka jau sen ieguvuši autovadītāja tiesības, bet citi to dara apzināti, nemeklējot citu iespēju novietot savu transportlīdzekļi. Bet neviens no šiem iemesliem nepalīdzēs, ja šo pārkāpumu konstatēs ceļu policija. Ja jūsu mašīna stāv autobusu pieturā, autobusa pasažieri ir spiesti izkāpt no autobusa vai iekāpt tajā uz ielas, kas apdraud viņu drošību. Turklāt autobuss, kas ir apstājies ielas vidū, lai savāktu pasažierus, traucē pārējiem satiksmes dalībniekiem. 

Bīstama situācija katru dienu veidojas Ludzā autobusa pieturā pie mājas Raiņa ielā 34; šī autobusa pietura ir īpaši svarīga tiem, kas atbrauc uz poliklīniku. Cituviet tuvu poliklīnikai to iekārtot nevar, tāpēc, lūdzu, nenovietojiet tajā savus transporta līdzekļus! Pašvaldība ļoti cer uz jūsu sapratni.

Attēlā: Raiņa iela 34, Ludza

coloring.cool