LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
31°C
 
A A A

Autobraucēju ievērībai: šorīt Latgalē un vietām Vidzemē sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu

Šorīt apledojums un sniegs Latgalē un vietām Vidzemē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 48 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Daugavpils šosejas (A6) posmā no Pļaviņām līdz Pāterniekiem;

Rēzeknes šoseja (A12) posmā no Jēkabpils līdz Stolbovkai;

Grebņeva – Medumi šoseja (A13) visa maršruta garumā;

Daugavpils apvedceļš (A14) visa maršruta garumā;

Rēzeknes apvedceļš (A15) visa maršruta garumā;

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Aizkraukles, Daugavpils, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes un Valmieras apkārtnē.

Saskaņā ar meteorologu datiem šodien pēcpusdienā Vidzemē un Latgalē iespējams slapjš sniegs. Savukārt nedēļas nogalē gaisa temperatūras pazemināšanās sagaidāma visā valstī bet Vidzemē un Latgalē tā svārstīsies ap 0°C un naktīs piesals. Tiek prognozēti arī nokrišņi, pārsvarā sniegs, līdz ar to uz ceļiem, jo sevišķi naktīs un rīta stundās, vietām veidosies apledojums.

Šādos laika apstākļos aicinām autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka ceļa virsmas stāvoklis var mainīties negaidīti un strauji. Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, kā arī uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, kur melnā ledus varbūtība ir lielāka.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem aicinām informēt VAS Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, šī informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Atgādinām, ka no 1.decembra autotransportam obligāti ir jābūt aprīkotam ar ziemas riepām! 

Uz valsts autoceļiem 30 būvobjektos vēl turpinās remontdarbi, un autovadītājiem ir jārēķinās arī ar satiksmes ierobežojumiem.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem 

  • Uz autoceļa Daugavpils–Skrudaliena–Baltkrievijas robeža (Silene) (P68) posmā no Daugavpils apvedceļa (Tabore–Laucese) (P66) līdz Silenei ir viens luksoforu posms un nepilna pusstunda ceļā, bet tālāk līdz robežai ir vēl trīs luksoforu posmi, kas prasa 20 minūtes ceļā. Ātruma ierobežojums abos posmos 70 un 50 km/h.
  • Uz autoceļa Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) abpus Biržiem ir četri pagaidu luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Jārēķinās ar pusstundu ceļā.
  • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no Auces līdz Grīvaišiem divos posmos satiksme organizēta ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un ceļā jāpavada stundu.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

 

coloring.cool