LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Partly sunny
14°C
 
A A A

Audzinām mīlestību uz teātri (+ TV sižets)

DSCF4133Audzināt mīlestību uz teātri jāsāk jau no mazotnes. Bērniem piemīt dabiska tieksme iejusties dažādos tēlos. Attīstās domāšana, iztēle, radošās spējas. Bērnu runa kļūst bagātāka, izteiksmīgāka. Teātris iedvesmo un mudina ticēt labajam, kas ir tik nepieciešams ikdienā katram no mums.

Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs dažādos pasākumos bieži tiek rādīti teātri. Bērni ar prieku tajos piedalās. Gribējām savas prasmes parādīt arī citiem novada iedzīvotājiem, tāpēc pieteicāmies Ludzas novada pašvaldības rīkotajā mazo kultūras projektu konkursā. Apvienojāmies trīs Ludzas pirmsskolas izglītības iestādes – 4.PII “Pasaciņa”, 3.PII “Namiņš” un PII “Rūķītis”. Projekta koordinatore – Ludzas pilsētas 4.PII “Pasaciņa” vadītāja D.Golubeva. Par pašvaldības piešķirtajiem līdzekļiem tika iegādāts aizslietnis leļļu teātrim, roku lelles, galvas maskas, audums tērpu pagatavošanai. Katra iestāde izstrādāja savu scenāriju, sagatavoja priekšnesumus, dekorācijas.DSCF6437

2014.gada 31.oktobrī bērni kopā ar mammām un tētiem sapulcējās Ludzas Tautas namā uz teātra svētkiem “Ciemos pie pasaciņas”. Burtu meitiņa (I.Loseviča no 4.PII “Pasaciņa”) mazos skatītājus aicināja mācīties lasīt, lai varētu ceļot pa burvīgo pasaku valstību. 4.PII “Pasaciņa” rādīja teātri “Ābolu maiss”. Sižets ir aptuveni šāds: zaķu tēvs gāja uz mežu pēc āboliem, lai pabarotu savu ģimeni. Atpakaļ ceļā viņš satika dažādus zvērus, kurus cienāja ar āboliem, līdz maiss bija tukšs. Ko nu darīt? Jāgriežas atpakaļ pēc āboliem, bet ceļā zaķis satiek  vilku. Beigās tomēr viss beidzās laimīgi. Zaķis pārradās mājās tukšām rokām, tikmēr zvēri bija sanesuši zaķa bērniem dažādus cienastus. Tā zaķēni nepalika badā. Dots devējam atdodas – tāda ir šīs pasakas pamatdoma. Izrādei bija izveidotas interesantas dekorācijas, veiksmīgs to izvietojums uz skatuves. Bērni parādīja savas runas prasmes, dziedāja, dejoja. Teātri gatavoja, koordinēja, muzicēja pedagogi – N.Terehova, L.Hiščenko, I.Bogomols, I.Loseviča. Tērpus šuva veļas pārzine I.Jakovenko.DSCF6460

3.PII “Namiņš” pedagogi un bērni priecēja skatītājus ar roku leļļu teātri “Kaķis un lapsa”. Kaķis bija pavisam palaidies slinkumā, nevīžoja ķert peles. Par to viņu padzina. Bet mežā viņš satika lapsu un sāka dzīvot ar to kopā. Uzveikt meža zvērus kaķim palīdzēja viņa viltība. Ne vienmēr uzvar tas, kurš ir lielāks un stiprāks. Ko tu gudram padarīsi? Teātra uzvedumā bija daudz muzikālo priekšnesumu. Bērni iejutās cāļu, peļu un zaķēnu lomās. Paldies vecākiem par skaistajiem tērpiem. Izrādē piedalījās arī viņu pedagogi  – I.Bule, Ļ.Ševcova, Ž.Konovalova, A.Lipska, V.Šumska, T.Jeršova. Scenogrāfiju un muzikālos priekšnesumus sagatavoja O.Polozova.

PII “Rūķītis” rādīja teātri “Kukulītis”. Kurš gan nezin šo pasaku? Bezrūpīgais kukulītis negaidīja, kamēr atdzisīs. Viņš noripoja no palodzes un droši devās tālāk meklēt piedzīvojumus. Kukulītis satika mežā zaķi, ezi, lāci, arī lapsu. Interesants bija pasakas nobeigums. Lapsa kukulīti neapēda, bet uzaicināja draudzēties. Pasaku tēlus atveidoja iestādes pedagogi – I.Silkāne, I.Keiša, V.OrlovIMG_5696ska, M.Šķirmante, I.Ostrovska, J.Truhanova. Par muzikālo pavadījumu rūpējās V.Pavlovska. Izrādes sagatavošanas darbu koordinēja A.Jankulāne. Lai mazajiem skatītājiem būtu jautrāk, starp teātra izrādēm “pasaku varoņi”  iesaistīja bērnus jautrās aktivitātēs.

Patīkami, ka uz teātra svētkiem ieradās daudz skatītāju. Domes priekšsēdētāja A.Gendele un IKS pārvaldes darbinieki 4.PII “Pasaciņa”, 3.PII “Namiņš” un PII “Rūķītis” kolektīviem pateicās par ieguldīto darbu.  Atzinību pelnījuši visi, kas piedalījās svētku tapšanā, jo tas bija komandas darbs. Paldies mazajiem māksliniekiem, viņu vecākiem, pedagogiem, svētku organizatoriem un atbalstītājiem!

Ludzas pilsētas 3.PII “Namiņš” vadītājas

vietniece izglītības jomā O.Spole

TV sižets Teātra svētki mazajiem ludzāniešiem

coloring.cool