LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
16°C
 
A A A

Atskats uz Starptautisko multimediālās kopdziedāšanas pasākumu “Dziesmu ziedi”

Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra kolēģi un jaunieši vienmēr atvērti jaunajam un izaicinājumiem – tā šoreiz piekritām kļūt par sadarbības partneri biedrībai “Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai”. 30. martā Ludzas tautas namā notika Starptautiskais multimediālās kopdziedāšanas pasākums “Dziesmu ziedi”. Pasākums vienlaicīgi notika Baldonē, Kuldīgā, Līgatnē un Ludzā. Bija iespējams arī tehniski pieslēgties un iepazīties ar pasākuma norisi šajās vietās.

Ludza novadu pārstāvēja Ludzas pilsētas ģimnāzijas koris “Campanella” (vadītāja Aina Kairova) un Ludzas 2. vidusskolas vokālais ansamblis “Pogas” (vadītāja Svetlana Stukāne), no Kārsavas ciemojās Kārsavas vidusskolas jauktais koris “Akustika” (vadītāja Ligita Žukovska), Rīgas vokālā grupa “Cantemus”  (vadītājs  komponists Ēriks Eglītis)un sieviešu  vokālais ansamblis no Ķīnas “Sirds melodija”.

Šī projekta ietvaros notika arī kopradošuma festivāls “Dziesmu ziedu iedvesmas stāsti”, kura mērķis dot iespēju festivāla dalībniekiem ar dažādam interesēm, iznest un ilustrēt savas izjūtas un  domas par latviešu  kopdziedāšanas tradīciju un latviešu diriģentu Jāni Dūmiņu .“Iedvesmas stāstos”  ar saviem mākslas veidojumiem piedalījās 19 Ludzas novada BJC jaunie mākslinieki no rokdarbu studijas “Sniegpulkstenīte” (vadītāja Zoja Cvetkova),dizaina pulciņš (vadītāja Inta Strode) un kluba”Kāpēcīši” (vadītāja Ilona Stupakova). Lielisks video vēstījums bija sagatavots Kārsavas vidusskolas korim dziesmai “Saulīt gāja vakarā”. Jauniešu kluba “Lietussargs” un citi brīvprātīgie labprāt iesaistījās dažādos ar pasākumu saistītajos saimnieciskajos un tehniskajos darbos, pats interesantākais bija ar mobilās aplikācijas palīdzību noteikt balss tembru  klausītājiem.

Pasākuma formāts iekļāva sevī ne tikai dziedāšanu, bet arī atraktīvu un   improvizācijas pilnu sniegumu kopā ar skatītājiem.  Pateicoties  profesionālajai  komponista Ē. Eglīša attieksmei uz vietas tika sacerētas melodijas par pasākuma ideju. Skatītājus un dalībniekus priecēja negaidītais  viesis – šoreiz tā bija Tsira Tolordava -viņas dziedājums neatstāja nevienu vienaldzīgu. Pasākumu vadīja Andris Feldmanis – biedrības “Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai” dalībnieks. “Dziesmu ziedi”  būs skaists ieguldījums dziesmusvētku procesa nepārtrauktības stiprināšanā. Pasākumā piedalījās 115 dalībnieki.

Rakstu sagatavoja Ludzas novada BJC direktore Eleonora Obrumāne

coloring.cool