LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Partly sunny
8°C
 
A A A

Atskats uz Ludzas pilsētas ģimnāzijas robotu pavēlnieku ciemošanos PII “Pasaciņa”

11. martā LPĢ robotikas pulciņa zēni Aleksandrs Žurzdins un Edvards Cabuls (4.b kl.), Gintars Ūzulnieks (7.b kl.), Markuss Žižins (6.b kl.) un Raivis Tjaguns (7.c kl.) kopā ar saviem skolotājiem Ināru Petrovsku un Viktoru Kupreviču ciemojās PII “Pasaciņā”, lai demonstrētu savu veikumu – kustīgus un daudzfunkcionālus robotus. Roboti brauca pa trasi, cēla un pārvietoja kravas, spēlēja ģitāru, pārvietojās un veica dažādas kustības ar ķepām.

Bērnudārznieki ar lielu interesi pētīja robotus, tie patika kā zēniem, tā arī meitenēm. Jautājumi bira kā no pārpilnības raga: Vai var uzmeistarot lauvu, lidmašīnu? Vai var uzmeistarot staigājošu lelli? Vai tie ir Lego roboti? Cik tāds maksā?

Pulciņa zēni atzīst, ka, konstruējot robotus, ir iespēja saistošā veidā izzināt pasauli un mācīties loģiski un radoši domāt,  bet uzstāšanās bērnudārzā ļāvusi sajust lepnumu par savu prasmi konstruēt un vadīt robotus  un ieguldīto darbu. Puiši ir pārliecināti, ka robotika ir jāapgūst katram skolēnam.

Visā valstī 2019./2020. mācību gads ir pasludināts par Tehnoloģiju gadu. Mūsu skolā jau iepriekšējos gados jauno tehnoloģiju izmantošanai mācību procesā tika pievērsta īpaša uzmanība, bet šajā gadā ir vairāki jauni piedāvājumi.

Apgūt robotikas prasmes APP ietvaros tagad piedāvājām visu vecumposmu skolēniem:

  • 1.klasei – nodarbības ar robotu konstruktoru WeDo2.0;
  • 2.-4. klasei – darbs ar konstruktoriem-robotiem Lego education 9686;
  • 5.-6. klasei – izmantosim robotus Makeblock ;
  • 4.–7. klasei ir iespēja strādāt ar robotiem Lego Mindstorms EV3.

 

coloring.cool