LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
30°C
 
A A A

Atskats uz Gitas Onukrānes monoizrādi “Trīs vienai”

7. augusta vakarā Isnaudas Tautas namā notika Salnavas amatierteātra viesizrāde – Gitas Onukrānes monoizrāde “Trīs vienai” , kas aizskāra mūsdienās aktuālo tēmu par sievietes vientulības problēmu risinājumu konkrētā vecumā. Darbība norisinās mazdārziņā. Sieviete konkrētos gados nolemj praksē pārbaudīt teoriju par to, ka labas domas pievelk labo, tā redzot risinājumu savai ilgajai vientulības problēmai. Savu ideju viņa realizē vizualizējot savu atmiņu tēlus reālajā vidē.

“Monoizrāde ir viens no sarežģītākajiem žanriem mūsdienu dramaturģijā un aktierim ir diezgan sarežģīti noturēt skatītāju interesi un uzmanību pienācīgā līmenī. Ir pamats uzskatīt, ka šī izrāde savu mērķi sasniedza – visu izrādes laiku skatītāju uzmanība tika turēta uz kulminācijas punkta robežas, jo katra sižeta nianse bija tuva un skāra kādu no skatītāju dzīves situācijām. Izrādi organiski papildināja dziesmu izpildījums ar autores dzeju un vietējo mūzikas autoru Evitas Podoļecas un Rasmas Kulamovas muzikālo devumu. Spilgta bija arī varones jaunības atmiņu vīzija dejas formā Sabīnes izpildījumā. Kopumā izrāde atstāja dziļi emocionālu iespaidu un izrādes beigās neviens nesteidzās atstāt savas vietas, it kā kaut kā pietrūktu… varbūt turpinājuma…” stāsta Isnaudas Tautas nama vadītāja Biruta Jermaka.

Jāatzīmē, ka Gitas Onukrānes monoizrāde “Trīs vienai” ir guvusi atzinumu arī Amatierteātru Brīvdabas izrāžu festivālā “Vezums 2019”, kas notika šī gada jūlija beigās, Bauskas novadā,  atzinumu šajā festivālā guvis arī Isnaudas amatierteātris. Jāpiebilst, ka atzīmētas tika vien 3 izrādes un režisori, divas no tām nāk no mūsu puses, kas viennozīmīgi ir lielisks sasniegums! 

 

Lomā:

Gita – Ligita Valijeva

Režisore – Ligita Valijeva

Māksliniece – Ligita Valijeva

Mūzikas pedagogs – Elvīra Bleive

Skaņu ieraksts – Valdis Domarks

Mūzikas autori:

Evita Podoļeca – “Mirkļa mūžība”; “Bīstamais vecums”

Rasma Kulamova – “Dzīvei pie rokas”

Izpildītāja – Ligita Valijeva

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

 

coloring.cool