LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Mostly cloudy
27°C
 
A A A

Atklāta mākslinieces Gundegas Rancānes gleznu izstāde

Ludzas novada pašvaldības ēkā, 10. februārī, tika atklāta mākslinieces Gundegas Rancānes gleznu izstāde, ar mākslinieces un izstādes apmeklētāju kopīgi izdomātu nosaukumu “Krāsainie sapņi”. 

Jura Soikāna Ludzas Mākslas skolas komanda jau kārtējo reizi parūpējās, lai Ludzas novada pašvaldība kļūst arvien daiļāka. Katrā no četriem pašvaldības stāviem, jau kopš 27. janvāra rotājas mākslinieces Gundegas Rancānes kolorītie darbi. Gundega nāk no Latgales un skaisto Latgales dabu, gadalaikus un savas izjūtas ataino gleznās.

Kā ziņo portāls diena.lv, mākslinieces pirmā personālizstāde notika 1990. gadā Rēzeknes Kultūrvēstures muzejā. Tai sekoja izstādes Rīgā, Daugavpilī, Krāslavā, Preiļos, kā arī ārpus Latvijas robežām – Helsinkos, Briselē un Varšavā. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Austrālijā, Vācijā, Zviedrijā, Francijā, Beļģijā, Polijā, Kanādā, Somijā un Izraēlā.

Izstādes atklāšanas brīdī neiztrūka arī bez īpaši sarūpētām aktivitātēm, klātesošie tika aicināti atrast “īsto” nosaukumu gleznām, šeit virmoja patiesi radoša atmosfēra, apvienojot mākslu, mūziku un dzeju. Par pasākuma muzikālo priekšnesumu parūpējās Ludzas mūzikas pamatskolas skolotāja Borisa Ivanova audzēknis, akordeonists Arnis Malakovs. Sveikt mākslinieci ieradās arī Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis. 

Laipni lūdzam apskatīt izstādi!

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool