LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Rain
22°C
 
A A A

Atkārtoti par ēku numurzīmju un nosaukumu norādēm

maju-numuriLikumu nezināšana neatbrīvo no atbildības
Saistošie noteikumi Nr. 6 „Ēku numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtība Ludzas novadā” (pieņemti 28.02.2013.) nosaka, ka ēku numurzīmes uztur kārtībā ēku īpašnieki vai apsaimniekotāji. Noteikumi ir stājušies spēkā ar 2015. gada 1. maiju – tas nozīmē, ka visu ēku numuru zīmēm ir jāatbilst noteiktiem izmēriem un izskatam. Būvvaldes speciālisti uzsāka Ludzas pilsētas un novada teritorijā esošo ēku apsekošanu, lai pārliecinātos, vai ir izpildīti saistošo noteikumu nosacījumi. Diemžēl daudzviet ēku numurzīmju norāžu dizaina un informācijas prasības joprojām netiek ievērotas. Vai tiešām būs jāpiemēro soda sankcijas?
Repetitio est mater studiorum jeb Atkārtošana ir zināšanu māte
Ludzas novada būvvalde atgādina, ka:
– ēku numuru zīmēm ir jābūt ar baltiem gaismu atstarojošiem burtiem un cipariem. Lauku sētas numurzīmē burti un cipari ir uz zaļa fona (ievērojot toņu robežas pēc RAL kataloga RAL 6005.111.04.63010 vai analogs), pilsētas vēsturiskajā centrā, kas ir pilsētbūvniecības piemineklis – uz brūna (pēc RAL kataloga RAL 8004 vai analogs), bet pilsētas pārējā daļā ierasti – uz tumši zila fona (pēc RAL kataloga RAL 5013.111.04.78800 vai analogs);
– par materiālu norādes izgatavošanai ir izmantojama krāsota plāksne (piemēram: metāla, plastikāta, mitrumizturīgā saplākšņa un cita materiāla) ar līmplēves burtiem un cipariem;
– uz ēkas numura zīmes pilsētas teritorijā jābūt norādītam ielas nosaukumam, ēkas numuram (kā arī cita informācija pēc nepieciešamības), lauku teritorijā – īpašumam piešķirtā adrese.
Noteikumu pielikumos ir precīzi norādīti visi numurzīmju un norāžu izmēri, krāsas, izvietošanas augstums.
Kā jau sākumā minēts, par attiecīgo norāžu izvietošanu atbilstoši saistošajiem noteikumiem atbildīgs ir ēku īpašnieks, valdītājs vai apsaimniekotājs. Savukārt ielu un laukumu nosaukumu norādes izvieto un uztur kārtībā Ludzas novada pašvaldība.
Ēka bez numurzīmes ir kā cilvēks bez vārda
Ēkas numurzīme ir mājas vizītkarte, kas ļauj bez liekām pūlēm atrast nepieciešamo vietu pilsētā un ciematā. Ja plāksne ar mājas nosaukumu vai numuru ir nokritusi vai arī nav iespējams salasīt informāciju uz tās, var gadīties, ka arī paziņām, pastniekam, ātrajai palīdzībai neizdosies jūs sameklēt. Tādēļ ir svarīgi, lai plāksne ar nosaukumu un numuru būtu, turklāt labi saskatāma.
Saistošie noteikumi Nr. 6 „Ēku numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtība Ludzas novadā” ir pieejami arī pašvaldības mājaslapas www.ludza.lv sadaļā Pašvaldība Saistošie noteikumi. Ja jums ir neskaidrības, sīkāku informāciju, varat iegūt Ludzas novada būvvaldē (Raiņa ielā 16, Ludzā, 1. stāvā, tālr. 657 7126) vai pagastu pārvaldēs.

Svetlana Rimša,
sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool