LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Thunderstorms
13°C
 
A A A

ASTOŅAS LUDZAS NOVADA IZGLĪTĪBAS IESTĀDES SAŅEM JAUNU SPORTA INVENTĀRU

Sports_logo_1Sports_logo_2Sports_logo_3Jaunais mācību gads astoņām novada izglītības iestādēm ir sācies ar papildinātu sporta inventāra klāstu, kas bija iespējams, pateicoties Izglītības un zinātnes ministrijas līdzfinansētajam projektam „Sporta inventāra iegāde Ludzas novada izglītības iestādēm”.

Sports_1

 

Pēdējos gados mācību priekšmeta „Sports” standarts tika papildināts ar tādiem jauniem sporta veidiem kā peldēšana, slidošana, slēpošana, nūjošana, frīsbijs, badmintons un florbols. Galvenais uzdevums ir, izmantojot sporta veidu vingrojumus un vingrinājumus, nostiprināt skolēnu veselību un to fiziskās darbaspējas. Taču vairumā skolu sporta inventārs un aprīkojums neatbilda nepieciešamajam tehniskajam nodrošinājumam – skolās nebija pat puses no nepieciešamā inventāra daudzuma un dažādības. Sporta skolotāji strādā ar lielu entuziasmu, bet ar to ir par maz, lai nodrošinātu saturīgu un daudzveidīgu sporta nodarbību norisi. Bērni aizvien biežāk priekšroku dod datorspēlēm, nekā sporta nodarbībām un aktivitātēm svaigā gaisā. Sekas tam ir liekā svara pieaugums, atkarība no datorspēlēm, dažādas psiholoģiskas problēmas. Novada lauku skolām ir pieejama vide slēpošanas nodarbībām. Diemžēl ne visi vecāki spēj iegādāties saviem bērniem visu nepieciešamo slēpošanas inventāru.

 

Sports_2Pirmsskolas izglītības iestādēs sporta nodarbību galvenais uzdevums ir nodrošināt bērnu veselības nostiprināšanu un radīt interesi par fiziskajiem vingrinājumiem rotaļu veidā. Lai bērns ar prieku dotos uz sporta nodarbībām, viņš ir jāieinteresē – ar dažādām spēlēm, stafetēm, interesantiem vingrinājumiem, šķēršļu joslām u.c. Gadu gaitā, organizējot rīta rosmes, sporta nodarbības un pasākumus, sporta inventārs ir novecojis un nolietojies, nav tik krāsains un bērniem drošs.

Sports_3

 

Ar mērķi nodrošināt Ludzas novada izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes atjaunošanu un pilnveidošanu sekmīgai mācību priekšmeta “Sports” standarta īstenošanai un ārpusstundu pasākumu organizēšanai, tika sagatavots un iesniegts vērtēšanai projekta pieteikums Izglītības un zinātnes ministrijas atklātajam projektu konkursam „Sporta inventāra iegāde vispārējās izglītības iestādēs”. 2014.gada 9.jūnijā Ludzas novada pašvaldība saņēma ministrijas lēmums par projekta apstiprināšanu un valsts budžeta finansējuma piešķiršanu.

 

Sports_4Projekta īstenošanas rezultātā Ludzas novada vispārējo izglītības iestāžu skolēni tika nodrošināti ar handbola, mini handbola, basketbola, volejbola, futbola, tenisa, badmintona un vieglatlētikas nodarbībām nepieciešamo sporta inventāru un aprīkojumu. Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Ludzas 2.vidusskolas, Istras vidusskolas, Ludzas Mūzikas un Pildas pamatskolas skolēniem iegādāts inventārs jauna sporta veida – florbola apguvei. Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Ludzas 2.vidusskolas skolēniem būs pieejams inventārs nūjošanas un slidošanas nodarbībām, bet Nirzas pamatskolas skolēni nodrošināti ar slēpošanai nepieciešamo inventāru.

Sports_5

Ludzas 3.pirmsskolas izglītības iestādes „Namiņš” un Ludzas 4.pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa” audzēkņiem ir iegādāts kvalitatīvs sporta inventārs dažādu prasmju un iemaņu apgūšanai – transformējams mīksto moduļu komplekts un to elementi, vingrošanas matrači, kombinējamie konusi, nūjām, dažāda izmēra bumbas, Zviedru siena, attīstošas rotaļlietas „Želejas zivtiņas”, „Tunelis”, „Mešanas spēle” un „Izpletnis”.

Kopējais projekta finansējums sastāda EUR 8 003,77, t.sk., 50% valsts budžeta līdzekļi un 50% pašvaldības līdzfinansējums. Projekts tiks īstenots no 2014.gada 2.jūlija līdz 2014.gada 30.septembrim.

Informāciju sagatavoja

projektu vadītāja

Ilona Rimša

coloring.cool