LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
22°C
 
A A A

AS “Sadales tīkls” Ludzas novada elektrotīkla attīstībā ieguldīs 1,2 miljonus eiro

file44536612_spuldzeRūpējoties par drošu, kvalitatīvu un nepārtrauktu elektroenerģijas piegādi, AS „Sadales tīkls” Ludzas novadā turpina atjaunot un uzlabot elektrotīklu, veikt vadu un balstu nomaiņu, kā arī veikt gan zemsprieguma, gan vidējā sprieguma gaisvadu līniju pārbūvi kabeļu līnijās. Līdz 2017. gadam Ludzas novadā AS “Sadales tīkls” plāno realizēt 7 projektus, elektrotīkla attīstībā investējot vairāk nekā 1,2 milj. eiro. Elektrotīkla atjaunošanas un uzlabošanas projektus plānots veikt Ludzā, Istras, Briģu, Rundēnu un Pureņu pagastā, uzlabojot elektroapgādes drošumu un kvalitāti 6 000 klientu.

Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti Ludzas novada iedzīvotājiem un uzņēmumiem, šogad AS „Sadales tīkls” Ludzas novadā realizēja trīs projektus, elektrotīkla atjaunošanā ieguldot 200 tūkst eiro. Ludzā veikta vidējā sprieguma 20kV (kilovoltu) elektrotīkla rekonstrukcija, kuras laikā demontēta savu laiku nokalpojusī gaisvadu elektrolīnija J. Soikāna, Liepājas un Rūpniecības ielā 2,2 km garumā un tās vietā izbūvēta jauna 20kV kabeļu līnija. Vidējā sprieguma elektrotīkla rekonstrukcijas darbi veikti šogad veikti arī Rundēnu pagastā, kur vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnija pārbūvēta par kabeļu līniju 2 km garumā un izbūvēta jauna transformatoru apakšstacija, savukārt Briģu pagastā realizēts vidējā sprieguma elektrotīkla automatizācijas projekts, kura ietvaros elektrotīklā izbūvēts attālināti vadāms jaudas slēdzis, kas turpmāk ļaus AS „Sadales tīkls” ātrāk reaģēt un efektīvāk attālināti vadīt elektrotīklu, palielināt automātiski saņemtās informācijas plūsmu par aktuālo situāciju elektrotīklā, veikt pārslēgumus, maksimāli samazinot elektroapgādes pārtraukuma laiku klientiem elektrotīkla bojājumu gadījumos.
Lai elektrotīkls būtu drošs, efektīvs un elektroenerģijas piegādi lietotājiem AS „Sadales tīkls” spētu sniegt augstā kvalitātē, tas savlaicīgi un noteiktā apjomā ir jāatjauno, jo tā elementi kalpo vidēji 40 – 50 gadus, tādēļ arī turpmākajos gados Ludzas novadā AS “Sadales tīkls” plāno realizēt apjomīgus elektrotīkla atjaunošanas un rekonstrukcijas projektus. 2016. gadā Ludzas novadā AS “Sadales tīkls” plāno realizēt 3 projektus, elektrotīkla attīstībā ieguldot 327 tūkst. eiro. Istras pagastā jau šogad ir uzsākta zemsprieguma elektrotīkla rekonstrukcija, kuras laikā apdzīvotā vietā “Šņitņiki” tiek izbūvēta jauna transformatoru apakšstacija un zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūvētas par kabeļu līnijām 1,4 km garumā. Apjomīgs projekts nākamajā gadā tiks realizēts elektrotīklā, kas šķērso Rundēnu un Istras pagastus, kur kopumā plānots izbūvēt 2 transformatoru apakšstacijas, atjaunot vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas 15 km garumā, bet zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām paredzēts 1,2 km garumā.

Turpinot elektrotīkla rekonstrukciju, 2017. gadā Ludzas novadā AS “Sadales tīkls” plāno īstenot 4 projektus, investējot vairāk nekā 903 tūkst. eiro. Nozīmīgs un apjomīgs darbs tiks veikts Ludzā, kur tiks veikta vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīniju pārbūve par kabeļu līnijām 14,2 km garumā, izbūvētas 10 jaunas transformatoru apakšstacijas, bet zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīniju pārbūvi par kabeļu līnijām plānots veikt 3 km garumā. Pēc elektrotīkla rekonstrukcijas pilsētas elektrotīkls tiks atdalīts no lauku tīkla, ievērojami paaugstinot elektroapgādes drošumu vairāk nekā 5 500 Ludzas iedzīvotājiem un uzņēmumiem, pilsētas sūkņu stacijai, katlu mājai, attīrīšanas iekārtām, VAS “Latvijas Dzelzceļš” objektiem, pārtikas ražošanas uzņēmumiem u.c. lietotājiem.

Lai uzlabotu sprieguma kvalitāti klientiem Pureņu pagastā, AS “Sadales tīkls” 2017.gadā plāno atjaunot vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju 1,1 km garumā, izbūvēt jaunu transformatoru apakšstaciju un zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 2 km garumā, savukārt Briģu pagastā plānots veikt jaunas transformatoru apakšstacijas izbūvi un rekonstruēt zemsprieguma 0,4kV elektrolīniju 0,6 km garumā, uzlabojot elektroapgādi apdzīvotas vietas “Jučovi” iedzīvotājiem.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un drošu elektroenerģijas piegādi iedzīvotājiem visā Latvijā, šogad AS „Sadales tīkls” kopumā plāno atjaunot 877 km vidējā sprieguma elektrolīnijas, tajā skaitā vidējā sprieguma gaisvadu līniju pārbūve zemē ieraktās kabeļu līnijās plānota 209 km garumā, 823 km zemsprieguma elektrolīnijas, kā arī rekonstruēt vai no jauna izbūvēt 554 transformatoru apakšstacijas, bet elektrolīniju trases visā Latvijā plānots attīrīt 4 444 km garumā.

Tatjana Smirnova
AS „Sadales tīkls”
Komunikācijas speciāliste
Tālr. 67728823
[email protected]

coloring.cool