LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
29°C
 
A A A

Armands Oščenkovs: Kopā ar prezidentu iededzām Ziemassvētku eglīti

Uz tikšanos ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu 11. decembrī tika uzaicinātas 18 ģimenes no Latvijas pilsētām un novadiem. To vidū bija arī divas mūsu novada saimes – Oščenkovu ģimene no Ludzas un Strupuļu ģimene no Nirzas pagasta.

Armands Oščenkovs stāsta: „Mēs tikāmies ar prezidentu Rīgā, Melngalvju namā. Viss notika Ziemassvētku noskaņās – skaisti un svinīgi. Klausījāmies dziesmas, runājām, saņēmām dāvanas un fotografējāmies. Pēc tam visi draudzīgi piedalījāmies Ziemassvētku egles iedegšanā Rātslaukumā.”

Oscenkovi_PrezidentsOščenkovu ģimenē ir trīs bērni. Vecākā meita Evelīna mācās Daugavpils Universitātē 1. kursā, dēls Armands mācās Ludzas pilsētas ģimnāzijā. Peciņai Justīnei ir 5 gadi, viņa apmeklē PII „Pasaciņa”.

Ģimene ir ļoti atsaucīga un čakla. Tētis Pēteris Oščenkovs strādā Valsts robežsardzē. Māmiņa Inga Loseviča strādā PII „Pasaciņa” par skolotāju, ir ieguvusi maģistra grādu pedagoģijā. Erudīta, zinātkāra, profesionāla, laba toršu cepēja un liela rokdarbniece –šuj, ada, tamborē, izšuj.

PII „Pasaciņa vadītāja Diāna Golubeva stāstā: „Oščenkovu ģimene ir ļoti viesmīlīga, viņiem patīk uzņemt ciemiņus. Bērni ir pieradināti patstāvīgi spriest, analizēt, meklēt atbildes uz jautājumiem, pastāvīgi darboties, izdarīt secinājumus.

Māmiņa Inga katram no bērniem vienmēr ar lielu izdomu organizē tematiskas dzimšanas dienas. Bieži rodas jautājums: kad Inga guļ? Jo viņa paspēj visu: brīnišķīga skolotāja, kura prot atraktīvi vadīt nodarbības, ir zinātkāra un ar mākslinieka dvēseli. Ingai ļoti patīk sabiedrība, padodas pasākumu vadīšana.”

_83U0194Māmiņas aktivitāti ir pārmantojuši arī bērni. Evelīna dejoja deju kolektīvā, ģimnāzijā darbojās skolas padomē. Armands mācās mūzikas skolā spēlēt saksofonu, dzied un spēlē teātri, mazā Justīne dzied bērnu vokālajā ansamblī un dejo pulciņā „Pasaciņa”.

Oščenkovu ģimene daudz ceļo, kopā svin gadskārtu ieražu svētkus. Vecāki pieradina bērnus pie lauku darbiem, jo vasarā visa ģimene dzīvo lauku mājās Justinovā, kur pulcējas ne tikai viņu ģimene, bet arī radi un draugi.

Čaklā Strupuļu ģimene dzīvo Nirzas pagasta „Seiļu” sādžā: tētis Rihards, mamma Inga un viņu trīs dēli Normunds, Lauris, Māris. Normunds mācās Rēzeknes Valsts ģimnāzijas 12.klasē, sporto, dejo skolas deju kolektīvā, piedalījās arī Dziesmu svētkos. Lauris mācās Nirzas pamatskolas 5. klasē. Pedagogi atzīst, ka Lauris ir ļoti sirsnīgs, atsaucīgs, izpalīdzīgs. Skolotājus aizkustina zēna sirsnīga attieksme pret savu mazāko brālīti Māri. Pēc dažiem mēnešiem šajā kuplajā ģimenē ir gaidāms vēl viens bērniņš.

Ģimene strādā savā zemnieku saimniecībā, bet Inga strādā arī par pastnieci pagastā. Mājās vēl ir jāaprūpē mamma, kas 15 gadus atrodas uz slimības gultas. Neskatoties uz šo smago ikdienas slodzi, ģimene ir dzīvespriecīga, izpalīdzīgi, īsti sava novada patrioti.

Strupuļu ģimene darba mīlestību ir ieaudzinājusi saviem bērniem. Viņi ir atbalsts vecākiem visos mājas darbos.

_83U0768Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool