LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Partly sunny
27°C
 
A A A

Arī Ludza savā dzimšanas dienā un Latvijas simtgades zaļumballē izdejos savu svētku deju

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Mēs šo tradīciju esam kopuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas  ziņģes un dažādos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās satikšanās reizēs.

Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan kautrīgais skolas puika ar apmulsušu klases meiteni, gan bravurīgais puisis no blakus pilsētas, gan tie, kuri atbraukuši uz savu dzimto pilsētu Ludzu, lai vēlreiz baudīt tās skaistumu un viesmīlību. 

Izbaudīsim 11. augusta nakts burvību, dejosim, līksmosim ar savas pilsētas ļaudīm un ciemiņiem kopā ar mūziķiem un dziedātājiem Ēriku Gruzniņu, Innu Kraliku, muzikālo  grupu “Optimisti” un “Otto” kā arī ar DJ Aigaru.

Velc smukākās štātes, aun glaunākās kurpes un nāc dancot uz pilsētas parka estrādi! Svinēsim gaiši, priecīgi un piepildīti!

To visu vēlot,

Tautas nama direktore

V. Razumovska

coloring.cool