LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Mostly sunny
10°C
 
A A A

Apzogam paši sevi

Vandalisms_Sasistie_lukturi (2)Daudzi no jums piekritīs, ka Ludza kļūst aizvien sakoptāka. Gan pilsētas iedzīvotāji cenšas izdaiļot savus mājokļus un pagalmus, gan pašvaldības projektu ietvaros tiek labiekārtota vide. Ir skumji, ka vandāļi cenšas apkārtējo vidi padarīt acīm nebaudāmu un iznīcina citu darba rezultātus. Diemžēl ludzāniešu vidū ir cilvēki, kas demolē mūsu kopīgo īpašumu – informācijas stendus, autobusa pieturvietas, bērnu rotaļu laukumus, atpūtas vietas, izplēš puķes no puķu kastēm un dobēm, apzīmē ēku sienas utt.
Lūk, daži fakti. Pēdējo mēnešu laikā sasistas 15 laternas pilsētas parkā. Naudas izteiksmē zaudējumi sastāda 1 354 EUR, atjaunošanas darbiem nepieciešami vēl 675 EUR. Regulāri tiek nolauzti signālstabiņi pie ātrumvaļņiem Parku ielā. Nomainīti 8 signālstabiņi par 3 751 EUR, plus 152 EUR samaksāti par atjaunošanas darbiem. Raiņa ielā nozagta projekta plāksne ar balstu. Kopējie zaudējumi sastāda 762 EUR, un atjaunošanas darbi – vēl 73 EUR.
vandalosms1Mazā Ezerkrasta ielā laiku pa laikam tiek nozagts kāds papīrgrozs, pēdējoreiz – iemests ezerā. Pāris gadus atpakaļ tika veikti Ludzas novada pašvaldības administratīvās ēkas siltināšanas darbi, bet ēkas gala siena jau ir bojāta – apzīmēta. Lai to atjaunotu un nokrāsotu, ir nepieciešami 3 500 EUR.
Ludzas novada pašvaldības projektu vadītāja Viola Andruščenko: “Kad pilsētā īstenojām ielu renovācijas projektu, kāds no būvniekiem nosauca mūsu pilsētu par zagļu pilsētu, jo regulāri pazuda bruģis, no transporta tika zagta degviela. Bēdīgi, ka mums tāda slava.
Es savu pilsētu uzskatu par savām mājām, un kad kāds izdemolē vai zog to, ko mēs ar tādiem spēkiem, ieguldot lielu naudu, būvējām, remontējām, man uzreiz rodas jautājums: Ko šie cilvēki teiktu, ja mēs atnāktu uz viņu mājās, sasistu visas lampiņas, norautu no sienām tapetes, izsistu sienās caurumus, nozagtu mēbeles?”
Ludzā vairākās vietās ir uzstādītas video kameras un noziedzīgo nodarījumu veicējus varēs vieglāk izsekot un atšifrēt. Tomēr – vai tas ir risinājums? Vai demolēšana kļūst par mūsu pilsētas tradīciju? Un zagšana – par Ludzas vizītkarti?
Vandālisms ir spļāviens sejā visiem ludzāniešiem, visiem nodokļu maksātājiem, no kuru samaksātajiem nodokļiem nākas veikt atjaunošanas darbus, pirkt novērošanas aparatūru, uzstādīt signalizāciju vai būvēt nožogojumus. Vai tiešām ir vērts demolēt un zagt, ja rezultātā apzogam paši sevi?

Svetlana Rimša,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool