LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs
Ludza
Mostly cloudy
12°C
 
A A A

Aptauja: domes sēžu audio ieraksti motivēs iesaistīties vietējā politiskajā dzīvē

Ieguvumi_no_audio44% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka domes sēžu audio ierakstu pieejamība būtu iemesls aktīvāk iesaistīties vietējā politiskajā dzīvē, piemēram, interesēties par pašvaldības darbu un tās pieņemtajiem lēmumiem, noskaidrots Lattelecom veiktajā aptaujā. Jo īpaši motivēti ir iedzīvotāji ārpus pilsētām, kur pat puse aptaujāto uzskata, ka audio ieraksti mudinās biežāk sekot līdzi domē notiekošajam.

Likums „Par pašvaldībām” nosaka, ka no 2014. gada 1. jūlija pašvaldībām jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audio formātā un ieraksta ievietošana pašvaldības domes mājaslapā internetā. „Patlaban pašvaldības ir izvēlējušās visdažādākos risinājumus, sākot no vienkārša diktofona līdz patiešām kvalitatīvai ierakstu sistēmai, kurā integrēta arī balsošanas iekārta. Tāpat daudzās pašvaldībās tiek domāts par ierakstu uzglabāšanu, izvēloties mūsdienīgo Lattelecom eDatu mākoņpakalpojumu,” skaidro Lattelecom Valsts nozares piedāvājumu vadītāja Solvita Ūdre. „Taču ne mazāk svarīgi ir, ka audio ierakstus jau tagad atzinīgi vērtē arī iedzīvotāji, atzīstot, ka tā būs papildu motivācija sekot līdzi savā pašvaldībā notiekošajam.”

Kopumā gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka labprāt izmantos iespēju klausīties sēdes audio ierakstus. Kā galvenos ieguvumus no ierakstu pieejamības respondenti izceļ plašāku informācijas pieejamību, godīgāku un caurskatāmāku pašvaldības deputātu darbu un iespējas izvērtēt deputāta darbību amatā, lai atvieglotu izvēli nākamajās pašvaldību vēlēšanās. „Šo iemeslu dēļ būtiski ir nodrošināt kvalitatīvus audio ierastus – lai klausītājiem netraucētu fona skaņas un būtu iespējams atšķirt runātāju balsis,” papildina Solvita Ūdre.

7 no 10 respondentiem apgalvo, ka publiski pieejamiem jābūt arī domes sēžu video ierakstiem. Video formātā skatāmas domes sēdes visaktuālākās ir iedzīvotājiem vecumā no 30 līdz 39 gadiem (75%), bet vismazāk – jauniešiem no 15 līdz 19 gadiem, kur tikai katrs otrais vēlētos pašvaldības darbu vērot arī video.

Pētījumu veicis Snapshots pēc Lattelecom pasūtījuma 2013.gada decembrī, aptaujājot 929 respondentus vecumā no 15-74 gadiem.

Par Lattelecom:

Lattelecom ir lielākais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Latvijā. Uzņēmums privātpersonām piedāvā balss, interneta un televīzijas pakalpojumus, bet pašvaldībām un biznesa klientiem arī integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, tajā skaitā balss un video ierakstus. Lattelecom sniedz arī telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus, nodrošina datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus.

Infografika_pasvaldibas_audio_ieraksti

Papildu informācija:

Zanda Šadre

Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tālr.: 67053958, Mob.tālr.: 29120742

E-pasts: [email protected]

www.Lattelecom.lvwww.piesledzieslatvija.lv

www.Twitter.com/Lattelecom

www.Facebook.com/Lattelecom

www.Draugiem.lv/Lattelecom

www.flickr.com/photos/Lattelecom/

coloring.cool