LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

Apsveikums Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienā

Cienījamie ludzānieši un viesi, sirsnīgi sveicu jūs Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienā!

Šie gandrīz 100 gadi mūsu neatkarīgās valsts mūžā ir bijuši dažādi – īpaši smagi pēc diviem pasaules kariem un okupāciju periodā. Tomēr svešu varu agresija un represijas nespēja nomākt neatkarīgas valsts ideju, kas tika izlolota pirms 100 gadiem.

Tolaik arī Latgales vīri un sievas spēja lemt par labu vienotībai ar Latviju. Un mums jānes tālāk Latgales Māras piemineklī iekaltā ideja “Vienoti Latvijai!”, bet vienlaicīgi jāsargā un jāizkopj latgaļu tradīcijas, jātur svēts dižo latgaliešu intelektuālais mantojums.

Mūsu senčos pirmās Latvijas brīvvalsts laikā tika ielikts ārkārtīgi spēcīgs nacionālās pašapziņas kodols, kas tika nodots nākamajām paaudzēm arī okupācijas periodā un ļāva atdzimt neatkarīgai Latvijas Republikai.

Šodien mūsu mīlestība pret Latviju, mūsu patriotisms izpaužas attieksmē pret pamatvērtībām – darba tikumu, atbildību pret ģimeni, cieņu pret līdzcilvēkiem. Cilvēks ar stabilu vērtību sistēmu var vieglāk pārvarēt jebkuru krīzi. Jā, daudzus vilina rietumvalstis – ar augstāku dzīves līmeni un labāku atalgojumu. Nav slikti ļauties pasaules izaicinājumiem un iespējām, bet… Cik ļoti mums novadā un Latvijā kopumā pietrūkst to cilvēku, kuri ir devušies pasaulē! Augustā pilsētas jubilejas svinību dienās Ludzā dzīvība pulsēt pulsēja, jo tik daudzi bija atbraukuši vismaz ciemos uz savu Ludzu. Šī dzīvīguma ļoti pietrūkst.

Pašvaldības vārdā pateicos katram, kurš dzīvo mūsu novadā. Cilvēki, stipras dzimtas un tradīcijas – tas ir Ludzas un visas Latvijas lepnums, tas ir mūsu nākotnes garants.

Paldies jums, ludzānieši, par mīlestību un patriotismu!

Edgars Mekšs,

Ludzas novada domes priekšsēdētājs

coloring.cool