LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
13°C
 
A A A

Apsveicam LPĢ  komandu – Kultūras kanona konkursa laureātus!

31.janvārī Rīgā, Gaismas pilī, notika Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotā Kultūras kanona konkursa fināls. Lai izcīnītu tiesības piedalīties tajā, bija jākļūst par vienu no reģiona konkursa uzvarētājiem. Latgali finālā pārstāvēja Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Rēzeknes Valsts ģimnāzijas komanda. Kopā finālā sacentās 15 komandas.

Liels bija prieks, kad uzzinājām: skolotājas Ievas Eriņas komanda – Dairis Brilis, Ilvita Marnauza un Albīne Hlopņicka – ir laureāti. Tika apbalvotas trīs skolas: mūsējie ir trešie, palaižot sev priekšā tikai Ogres Valsts ģimnāziju un Ventspils 4. vidusskolu. Rēzeknieši, kuri reģionā mūsu komandu pārspēja, šoreiz palika tūlīt aiz LPĢ komandas.

Tas ir ievērojams sasniegums valsts mērogā , jo konkurenti bija ļoti spēcīgi. Par pasākuma nozīmīgumu liecina jau tas fakts, ka dalībniekus sveica Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.

Kultūras kanona konkurss tiek rīkots astoto reizi. Tā mērķis ir popularizēt Latvijas Kultūras kanonā nosauktās vērtības, rosināt tās iepazīt un izpētīt  radoši, mūsdienīgi. Šā gada tēma: “Kultūras kanons. radošā un mana brīvība”. I kārtā  bija jāprezentē trīs kanona vērtības, kas atklāj personības brīvību. LPĢ komanda stāstīja par Herca Franka filmu “Par 10 minūtēm vecāks”, Latgales podniecību un tautas tērpu. Finālam bija jāveido performance vai interaktīva izstāde par vienu no šīm vērtībām, sava ideja saistoši  jāatklāj pārējiem.

LPĢ komanda izvēlējās tēmu – Latgales keramika.

Mūsu komanda jau iepriekš savā skolā, Mākslas skolā, BJC deva iespēju visiem, kuri vēlas, radoši izpausties, veidojot kaut ko no māla. Skolā starpbrīžos katrs varēja pienākt un darboties ar mālu, kā vien vēlējās Tas izrādījās ļoti aizraujoši, īpaši 1. -6 . klašu skolēniem. Process tika filmēts, video iekļauts prezentācijā.

Liela nozīme bija tam, cik pārliecinoši skolēni prezentēja savu darbu.

Stāsta Dairis Brilis: – Pārliecinājos, ka spēju brīvi izklāstīt savas domas publikai. Mēs improvizējām. Varējām to atļauties, jo tēmu pārzinājām, mums bija savs viedoklis. Izdevās pierādīt, kā mālu varam saistīt ar katra iekšējo brīvību. Varbūt neparasti, bet tāda bija mūsu ideja. Video komentēju ar prieku, jo tas bija veiksmīgs.

Šai dienā guvām daudz jaunu iespaidu un pārliecinājāmies, cik radoši ir vidusskolēni. Bija ļoti interesanti. Līdz pēdējam brīdim neticējām, ka esam kļuvuši laureāti. Prieks bija milzīgs.

Paldies manām deju partnerēm Elīnai Kromskai un Ievai Drobotei. Kopā ar viņām padarījām savu priekšnesumu krāsaināku. Arī dejā varam justies brīvi.”

Mūsu komanda saņēma dāvanas: teātra un koncerta biļetes, 75 eiro spēļu iegādei, kā arī Aijas Tūnas speciālbalvu – Latvijas simtgades īpašos džemperus. Tomēr lielākais ieguvums – pieredze, idejas, prieks un gandarījums.

Informāciju sagatavoja Vanda Žulina

 

coloring.cool