LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
29°C
 
A A A

Apstiprināta LPĢ dalība divos jaunos starptautiskos projektos

Ludzas pilsētas ģimnāzija jau ir uzkrājusi vērtīgu pieredzi, darbojoties Erasmus+ projektos, kas skolēniem un pedagogiem paver plašākas iespējas sadarboties ar citu valstu vienaudžiem, iepazīt dzīvi tuvās un tālās zemēs, praksē pārbaudīt un nostiprināt svešvalodu zināšanas un dzīves prasmes.

Ludzas ģimnāzija saņēma priecīgu vēsti, ka pozitīvi novērtēti skolas pedagoģes Ineses Vorzas sagatavotie projektu pieteikumi un 2019.-2021. gada laika posmā LPĢ piedalīsies divos Erasmus+ projektos.

Projektā “Eiropas reģionu dažādība” piedalās pa vienai izglītības iestādei no četrām valstīm: Spānijas, Itālijas, Vācijas un Latvijas. Darbu koordinē vācu kolēģi. Plānotas četras vizītes pie sadarbības partneriem. Katrā būs iespēja piedalīties 8 skolēniem un 2 skolotājiem. Sadarbības jomas ir ļoti daudzveidīgas, sākot no digitālo prasmju pilnveidošanas, kultūras iepazīšanas, labdarības pasākumu organizēšanas līdz sporta un aktivitātēm un vēl citām jomām, kas ir aktuālas 21.gadsimta jaunatnei.

Apgūstamā summa: 29296,60 eiro, kas nodrošina projekta aktivitāšu īstenošanu, brauciena izmaksas, apdrošināšanu, viesu uzņemšanu u.tml..

Projektā “Mācīšanās no holokausta” LPĢ sadarbosies ar Portugāles, Spānijas un  Vācijas skolām. Arī šo projektu koordinē Vācijas puse. Projektā tiks papildinātas zināšanas par holokaustu, tā ietekmi uz sabiedrību, mācības, kas gūtas no vēstures. Protams, projekta saturs ir daudz plašāks un skar arī citas sfēras. Katrā no ārvalstu vizītēm varēs piedalīties 6 skolēni un divi skolotāji.

Atbildīgs pasākums būs viesu uzņemšana Ludzā, kas paredzēta jau šā mācību gada noslēgumā  un  arī nākamajā mācību gadā. Apgūstamā summa: 26266,00 eiro.

Kopā abos projektos 48 mūsu skolēniem būs iespēja iepazīt citu valstu kultūru, izglītības sistēmu, dzīvojot ģimenēs uzzināt vairāk par sadzīves tradīcijām un paradumiem. Iepriekšējā pieredze apliecina, ka šādas dzīves mācības ir ļoti vērtīgas.

Skolēniem, kuri vēlas iesaistīties projektu darbā, jāpiesakās pie skolotājas Ineses Vorzas vai skolas kancelejā.

Rakstu sagatavoja Vanda Žulina

 

coloring.cool