LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Clear
19°C
 
A A A

Apstiprina projektu zivju resursu pavairošanai Dūnākļu, Pildas, Cirmas un Dziļezera ezeros

2021. gada 13. aprīļa Zivju fonda padomes sēdē tika apstiprināts projekta  “Zivju resursu pavairošana Dūnākļu, Pildas, Cirmas un Dziļezera ezeros” iesniegums.

Kopēja projekta summa sastāda 8712.00 EUR. Zivju fonda finansējums – 7199.50 EUR apmērā, un Ludzas novada pašvaldības līdzfinansējums – 1512.50 EUR apmērā.

Projekta mērķis pavairot zivju resursus Dūnākļu, Pildas, Cirmas un Dziļezera ezerā, radot vietējiem iedzīvotājiem pievilcīgu telpu, kā arī palielinot makšķerēšanas un vides tūrisma attīstības iespējas Ludzas novadā.

  • Dūnākļu ezerā tiks ielaistas 5000 līdakas (Zivju fonda finansējums 1512,50 EUR);
  • Pildas ezerā  tiks ielaistas 10 000 līdakas (Zivju fonda finansējums 3025,00 EUR);
  • Cirmas ezerā tiks ielaisti 15 000 zandarti (Zivju fonda finansējums 2662,00 EUR).
  • Dziļezera ezerā tiks ielaistas 5 000 līdakas (Ludzas novada pašvaldības finansējums 1512,50 EUR).

Projekta īstenošana paredzēta līdz šī gada novembrim.

Ludzas novada Dūnākļu, Cirmas, Pildas un Dziļezera ezeros tiek zvejotas un makšķerētas zivis – pieprasīta ir gan amatierzveja, gan rūpnieciskā zveja. Zivju resursi atjaunojas izmantojot to pašatražošanos. Lai nodrošinātu augstāk minēto ezera efektīvu izmantošanu racionālas rūpnieciskās zvejas un makšķerēšanas organizēšanai, regulāri jāveic atkārtota zivju ielaišana un pavairošana, radot šos ezerus pievilcīgākus makšķerniekiem, aktīvās atpūtas cienītājiem un tūristiem.

Iepriekš Ludzas novada pašvaldība ir realizējusi zivju pavairošanas projektus 2014. gadā – Pildas un Nirzas ezerā; 2015. gadā – Križutu ezerā, 2017. gadā – Nirzas ezerā.

Ezeros, kuros ir plānots pavairot zivju resursus ar katru gadu palielinās interese no zvejniekiem. Cirmas ezera krastos ir vairāki viesu nami, atpūtas bāzes. Pildas ezers ir populārs gan vietējo, gan tūristu zvejnieku vidū. Dziļezera ezera krastā top jaunas atpūtas vietas – viesu nami. Dūnākļu ezers atrodas Ludzas pilsēta, kur arī tiek veidota atpūtas vietu infrastruktūra – pludmale, tāpat tā ir īpaši iecienīta vieta vietējo zvejnieku vidū.

Uz projekta iesniegšanas brīdi Dziļezerā, Cirmas un Pildas ezerā ir izņemts viss pieejamais rūpnieciskās un pašpatēriņa zvejas tīklu, un murdu limits. Dūnākļu ezerā pašpatēriņa zvejas tīklu un murdu limits izņemts gandrīz pilnībā. Ņemot vērā augstāk minēto ir pamats pavairot zivju resursus Ludzas novada ezeros.

Informāciju sagatavoja Aleksandrs Narnickis, Ludzas novada pašvaldības Vides inženieris

coloring.cool