LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
20°C
 
A A A

APMĀCĪBU PROGRAMMA PIRMSSKOLAS VECUMA BĒRNU VECĀKIEM „BĒRNU EMOCIONĀLĀ AUDZINĀŠANA” (BEA)

86503831Ja Jūs audzināt bērnu vecumā līdz 7 gadiem, un Jums ir radušies jautājumi par bērnu audzināšanu, gribas paplašināt savas zināšanas, attīstīt bērnu emocionālo attīstību, iegūt jaunu pieredzi vai vienkārši ir vēlme būt labākam vecākam, piesakieties vecāku apmācības grupā „Bērnu emocionālā audzināšana”.
BEA programmas mērķi ir – veicināt bērna uzticēšanos, mazināt trauksmi, nostiprināt pašcieņu, attīstīt saskarsmes iemaņas, veicināt bērna iesaistīšanos dažādās aktivitātēs, sekmēt attiecības ar vienaudžiem, veicināt emociju pašregulāciju.
Kas var piedalīties vecāku grupā? Šīs grupas paredzētas Jums, māmiņai vai tētim, vai vislabāk, māmiņai un tētim kopā, ja Jūsu bērns ir vecumā līdz 7 gadiem. Grupa ļoti palīdzēs vecākiem, kuru bērns reizēm ir patvaļīgs vai agresīvi uzvedas. Dzīvesprieks, spēja pielāgoties apstākļiem un citas spējas palīdz bērniem tikt galā ar stresu, atbilstoši rīkoties sarežģītās situācijās un justies droši. Šīs spējas ir atkarīgas ne tikai no paša bērna, bet arī no viņa emocionālās attīstības, kurā lielu ieguldījumu var dot vecāki un aprūpētāji.
Vecāku apmācības programmas autore ir psiholoģe Sāra Lendija (Kanāda). Latvijā programmu ieviesa un adaptēja psiholoģe Edīte Ozola, sadarbībā ar Centru „Dardedze”, Latvijas Universitāti un Bērnu un ģimenes lietu ministriju.
Programmā pievērsta uzmanība desmit faktoriem jeb soļiem, kam ir liela nozīme emocionāli, garīgi un fiziski veselīgu bērnu audzināšanā: vecāku izpratne par bērna attīstību un temperamentu, kā attīstīt sava ķermeņa kontroli un pozitīvu ķermeņa tēlu; kā veicināt vecāku un bērnu labvēlīgu savstarpējo saskarsmi; kā attīstīt bērnos fantāziju un vēlmi spēlēties; kā attīstīt valodas un saskarsmes spējas; kā veidot un atrast pamatu pozitīvam pašvērtējumam; disciplīnas metodes, kas attīsta raksturu un veido sirdsapziņu; kā iemācīt pazīt emocijas, tās kontrolēt un regulēt; kā veicināt koncentrēšanās, plānošanas un problēmu risināšanas spējas; kā rosināt sociālo kompetenci, empātiju un gādīgumu.
Kā grupa darbosies?
• Grupas dalībnieki tiksies 10 nodarbībās
• Tikšanās notiks vienu reizi nedēļā. Pirmā nodarbība 10. novembrī no 15.00 – 17.00 Raiņa 16A zālē 1.stāvā
• Nodarbības ilgums 2 stundas
• Nodarbības vadīs Ludzas novada Sociālā dienesta psiholoģe Viktorija Maškanceva
• Papildus informācija pa telefonu 22493737

coloring.cool