LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Partly sunny
8°C
 
A A A

Antona Kūkoja jubilejā tapusi izrāde “Pa mīlesteibu brīnūt” un pārizdots viņa krājums

Šodien, 23.decembrī, dzejniekam, māksliniekam, kultūras darbiniekam, savulaik Ludzas mākslas skolas direktoram, zināmam arī kā Jāņa Streiča kinofilmas “Cilvēka bērns” Kazača lomas atveidotājam – Antonam Kūkojam apritētu 80. gadu jubileja.

Antons Kūkojs mūžībā aizgāja jau pirms 13 gadiem. Godinot daudzpusīgo, radošo Latgales personību, ir pārizdots Antona Kūkoja dzejas krājums latgaliski “Mīlesteiba – Lelais Līpu kolns” un iestudēta izrāde.

Dzejas izrāde “Pa mīlesteibu brīnūt” tapusi kā filma ar Antona Kūkoja dzeju, kurā piedalās aktieris Kristaps Rasims un nedzirdīga aktrise Jolanta Znotiņa. Tas ir stāsts dzejā, kas vēsta par divu cilvēku satikšanos, iemīlēšanos, nesaprašanos, un tas ir stāsts arī par divām dažādām pasaulēm. Aktrise Jolanta Znotiņa Antona Kūkoja dzeju izstāsta zīmju valodā, savukārt aktieris un mūziķis Kristaps Rasims vārdos un mūzikā.

Dzejas izrāde ir kopīgs projekts ar pārizdoto Antona Kūkoja dzejas grāmatu “Mīlesteiba – Lelais Līpu kolns”, kas publicēta 1995.gadā, kad dzejas krājums iznāca ne visai labā tipogrāfiskā kvalitātē un mazā tirāžā.

Pārizdoto dzejas krājumu vizualizē fotogrāfijas no dzejas izrādes, pietam 12 dzejoļi lasāmi braila rakstā. Idejas autore šim projektam ir Antona Kūkoja mazmeita Katrīna Kūkoja, Jura Soikāna Ludzas mākslas skolas direktore Sandra Vorkale un teātra pedagoģe un režisore Marika Čerņavska.

Dzejas grāmatas beigās atrodams QR kods, to noskenējot, var noskatīties dzejas izrādi. Savukārt lasāmie teksti braila rakstā ir arī kā vēstījums redzīgajiem.

Rosinot skolēnus iepazīties ar Antona Kūkoja daiļradi, Jura Soikāna Ludzas mākslas skolā šobrīd vēlas iedibināt jaunu tradīciju, veidojot vizuālās mākslas konkursu “Antona Kūkoja Portfelis”. Šobrīd ikviens var iesūtīt konkursa logo, kas sevī ietver vārdus “Ontona Kūkoja portfeļs”, simbolus un zīmes, kas raksturo mākslinieka personību, daiļradi, dzīvi. Zīmējumus var sūtīt fotogrāfiju veidā uz uz epastu [email protected] “Facebook” ir izveidota arī Antona Kūkoja lapa “OKa”.

Informācijas avots: https://lr1.lsm.lv

Izrādes video tiks demonstrēts uz LED ekrāna Ludzas novada pašvaldības centrālajā laukumā – 23. decembrī plkst. 15.00, Ludzas pilsētas lielajā ekrānā pie Saules pulksteņa A. Kūkoja dzejas izrādes video “Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ” pirmizrāde. Tāpat video tiks demonstrēts sekojošos datumos un laikos: 26.12.2020, plkst. 11.00 un 17.00, un 01.01.2021, plkst. 11.00 un 17.00. 

Par godu notikumam, J. Soikāna Ludzas mākslas skolas komanda izveidojusi izstādi, šoreiz virtuālu. Aicinām arī Jūs aplūkot izstādi fotogalerijā. 

coloring.cool