LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
31°C
 
A A A

ALIAS jeb par to, kā mākslas skola sagaida 1.septembri

DSC_0041Dziesmu svētku, saulaina siltuma, pērkona negaisu un brīvlaiku vasaru savos spārnos aiznes gājputni, ierakstot katra dzīves atmiņu grāmatā spilgtākos un mīļākos notikumus. Ieraksta redzes, dzirdes, sajūtu un jūtu tēlos par kopīgi pavadīto laiku un paveiktajiem darbiem. Mākslas skolas un Ludzas bibliotēkas sadarbības rezultātā jūnijā ir tapusi interaktīva, apgleznota siena bērnu bibliotēkas telpās. Pilsētas svētku laikā savu skatītāju atrod starptautiskā konkursa „Tavas sirds mīlestības māja – 2013” izstāde Ludzas Tautas nama telpās, kas ir aizskanējusi šūpuļdziesmas melodijās. Nākamais 2014.gada konkurss ir veltījums tētim, viņa vietai ģimenē, audzināšanā. Vīrišķajam spēka maigumam un enerģijai.

J.Soikāna Ludzas mākslas skolas atelpas brīdim seko jauns radošuma un darbīguma cēliens, kas šajā mācību gadā sākas ne tik daudz ar svētkiem kā rosību, kas nav vis viducī, bet pašā sākumā ar kņudinošu sajūtu pakrūtē nezināmā, jaunā priekšā.

Projekta īstenošanas gaidās ir pagājuši vasaras mēneši. Iespējams, kas lēni nāk, tas labi nāk. Nozīmīgo remontdarbu uzsākšana tiek plānota septembra mēnesī, un tas nozīmē, ka mākslas skolas dzīves ierastais ritums ir traucēts. 2013./2014.mācību gads tiek pasludināts kā citādāks – ALIAS. Kā un kas tas būs? Daļu no mācību stundām ir iecerēts īstenot mākslas skolas telpās 1.stāvā un pagrabstāvā un daļu kinoteātra telpās (ieeja no pagalma puses).

No 2013.gada 1.spetembra J.Soikāna Ludzas mākslas skola uzsāk īstenot profesionālās ievirzes izglītības programmu „Vizuāli plastiskā māksla”, kuras novitāte ir ne tikai apguves ilgumā (7 mācību gadi), bet arī saturā. Pirmajās klasēs tiek īstenoti jauni mācību priekšmeti tādi kā tēlainā domāšana, krāsu un līniju mācība, vecākajās klasēs līdztekus akadēmiskām zināšanām zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā audzēkņiem ir iespēja apgūt specifiskas prasmes iepazīstoties ar papīra plastikas, trauku apgleznošanas, floristikas, sakrālās un tekstilmākslas, tēlniecības, datorgrafikas un animācijas, grafikas un kaligrāfijas pamatiem.

Uz pirmo tikšanos Ludzas kinoteātra telpās J.Soikāna Ludzas māksla skola gaida:

* 2013.gada 2.septembrī plkst. 17:00 profesionālās ievirzes izglītības programmas „Vizuāli plastiskā māksla” jaunos un jau esošos audzēkņus un viņu vecākus;

* 2013.gada 4.septembrī plkst.17:00 mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas audzēkņus un viņu vecākus.

Lai jaunais 2013./2014.mācību gads mums visiem ir labvēlīgs un radošs, ar CITĀDĪBU iedvesmojošs. Spēka maigumam, drosmei, atbildībai un paļāvībai, visiem tētiem un vīrišķajai enerģijai veltīts un ar pateicības vārdiem Ludzas, Ciblas un Rēzeknes novada pašvaldībām, Pušmucovas, Pildas pamatskolām un Ciblas un Nautrēnu vidusskolām iesākts.

J.Soikāna Ludzas mākslas skolas vārdā direktore Sandra Vorkale

coloring.cool