LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
18°C
 
A A A

Aktualizēti Cirmas ezera ekspluatācijas noteikumi.

LAD

 

ZIVJU_FONDS18_08_2014Šajā gadā, pamatojoties uz Ludzas novada pašvaldības un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” 25.07.2014. savstarpēji parakstīto līgumu par zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu izstrādi Ludzas novada Cirmas ezeram, Cirmas ezerā tika sākta zivju krājumu izpēte, kas norisinājās 2 dienas.

Izpētes procesa mērķis bija noskaidrot zivju resursu apjomus Cirmas ezerā. Procesā tika izmantoti dažādi tīkli un citi zvejas priekšmeti, lai noķertu dažādu sugu un izmēru zivis. Pamatojoties uz izpētes rezultātu iegūtajiem datiem, tika izstrādāti Cirmas ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi.

11Viens no projekta galvenajiem mērķiem ekspluatācijas noteikumu izstrādē bija noskaidrot zušu populāciju Cirmas ezerā. Apkopojot iegūto informāciju, kontrolzvejas procesā netika noķerts neviens zutis.

Pamatojoties uz lielo zvejnieku un makšķernieku ieinteresētību par zušiem, tiks plānota zušu resursu pavairošana, veicinot aktīvu atpūtu, kas saistīta ar amatierzveju – makšķerēšanu, kā arī rūpnieciskās komerczvejas attīstību Ludzas novadā.

Cirmas ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu izstrādes izmaksas veido EUR 1773.33, no kuriem EUR 1099.17 tiek plānots atgūt no Zivju fonda.

coloring.cool