LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Partly sunny
8°C
 
A A A

Akordeona spēli apgūs uz jauna instrumenta

Ludzas Mūzikas skolai ir iegādāts jauns koncertakordeons “Bugari Juniorfisa”. Tas bija iespējams, realizējot Ludzas novada pašvaldības izstrādāto un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu “Ludzas Mūzikas skolas materiāli tehniskās bāzes uzlabošana”.

Š.g. 8. maijā pašvaldība parakstīja projekta finansēšanas līgumu ar Valsts Kultūrkapitāla fondu. Maija vidū tika noslēgts līgums ar SIA “RDL” par 96 basu koncertakordeona “Bugari Juniorfisa” iegādi. Akordeons tika pasūtīts un speciāli izgatavots Itālijā. Tas ir ļoti labas kvalitātes, profesionāls mūzikas instruments. Tā izmaksas ir 3872 EUR, no tiem 2800 EUR – projekta līdzekļi, 1072 EUR – pašvaldības līdzfinansējums.

Ludzas Mūzikas skolas audzēkņi, kuri apgūst akordeona spēli, un, protams, pedagogi ir ļoti apmierināti ar jauno instrumentu. Pedagogs Boriss Ivanovs un Arnis Malakovs ir beidzot sagaidījuši jauno mūzikas instrumentu un ir ļoti apmierināti. Arnis ir vairāku konkursu laureāts, viņš guvis uzvaras (1. vietu) dažāda mēroga konkursos, apsteidzot Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas, Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas un pat Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas skolas audzēkņus.

Ludzas Mūzikas pamatskolas direktore Lolita Greitāne: – Kā redzams attēlā, pedagogs un audzēknis ir ļoti apmierināti ar jauno instrumentu. Labs mūzikas instruments ir katra nopietna mūziķa sapnis. Šeit tas ir piepildījies! Atliek pavisam nedaudz – strādāt, strādāt un strādāt, lai skanētu.

Ludzas Mūzikas skola iespēju robežās, gan ar pašvaldības finansiālu atbalstu, gan piedaloties dažādos projektu konkursos, cenšas atjaunot un pilnveidot materiāli tehnisko bāzi. Mūzikas pedagogi cenšas motivēt audzēkņus un pilnveido profesionālās iemaņas, tas atspoguļojas sasniegumos koncertos un dažādos starptautiska, valsts un vietēja līmeņa konkursos.

Ludzas novada pašvaldība novēl akordeona spēles audzēkņiem uzvaras dažādos konkursos un pateicas mūzikas skolas audzēkņiem par prieku, ko tie ar savu skanīgo un virtuozo spēli sniedz klausītājiem dažādos pasākumos.

 

 

 

Šis projekts tiek realizēts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Ludzas novada pašvaldības finansiālu atbalstu

Projektu vadītāja

Ilona Mekša

 

coloring.cool