LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
20°C
 
A A A

Aizvadīts Latgales iedzīvotāju forums Ludzā

2019. gada 10. oktobrī, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Ludzas novada pašvaldību rīkoja Latgales Iedzīvotāju Forumu. Forums pulcēja interesentus, kas vēlas redzēt aktīvu un spēcīgu Latgales pilsonisko sabiedrību un stiprināt Latgales nevalstisko organizāciju (NVO) un pašvaldību sadarbību. Ludzas Tautas namā ieradās, gan vietējie, gan blakus novadu iedzīvotāji, kā arī NVO pārstāvji.

Kā uzsver Latgales plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību speciālists un foruma vadītājs Oskars Zuģickis “Tik liela aktivitāte un interese par forumu patiesi priecē!”  Foruma sākumā uzrunu teica Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs. Ludzas foruma ietvaros uz Latgali atbrauca British Council pārstāvniecības Latvijā direktore Zane Matesoviča un projekta “Darbīgās kopienas” vadītāja Kristīne Ļeontjeva, kuras iepazīstināja aktīvistus un pašvaldību pārstāvjus par iespējām sadarboties minētā programmā “People to People”.

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs aicināja klātesošo biedrību līderus parakstīt Latgales plānošanas reģiona un Latgales NVO sadarbības memorandu. Foruma ietvaros Ludzā memorandu parakstīja 14 nevalstiskās organizācijas, divas no Ciblas novada, viena no Rēzeknes un Zilupes novada, pārējie- no Ludzas novada.

Foruma moderatore Evija Caune vadīja aktivitāti NVO biedriem un interesentiem, tās laikā tika apspriestas lielākās problēmas, ar kādām saskaras nevalstiskās organizācijas. Kā stāsta Latgales plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību speciālists Oskars Zuģickis, tad visas saņemtās idejas novembra vidū tiks apkopotas un tām tiks meklēts atbilstošs risinājums.  Kopumā tiek rīkoti četri iedzīvotāju forumi- Preiļos, Balvos, Ludzā un Krāslavā, trīs no tiem jau ir aizvadīti, noslēdzošais forums tiks rīkots 31. oktobrī, Krāslavā.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

 

 

coloring.cool